fbpx

5 дивовижних Мість сили України, про які ви не знали. Якщо маєте можливість подорожувати на авто – відвідати ці місця не складно і зараз. Тут оздоровляються й відпочивають тіло й душа.

5 дивовижних Мість сили України

Бакота, скельний монастир (Хмельницька область)

Монастир вперше згадується в літописах в 14 ст. як «вже давно існуючий». Його заснував преподобний старець Антоній (засновник Києво-Печерської лаври). Історики кажуть, що на цьому місці ще в дохристиянську епоху були язичницькі капища. Також на території монастиря б’ють два джерела з цілющою водою.

Монастир проіснував до початку 16 ст., після воєн і обвалів основна частина келій і церква були зруйновані.

Зараз відновлена ​​його невелика частина, але атмосфера тут все ще дуже сильна! Бакота входить до складу заповідника Подільські Товтри. Приголомшливої ​​краси види на Дністер і унікальний мікроклімат роблять це місце незабутнім!

Урочище Монастирище (Кіровоградська область)

Урочище Монастирище на річці Інгул – дуже сильне місце. Про нього ходить багато легенд і оповідей.

Прямокутне утворення з величезних гранітних валунів – місце виходу на поверхню Українського щита, який є однією з найдавніших геологічних структур Землі.

Острів в давні часи служив язичницьким капищем. За іншою версією – стародавньою астрономічною обсерваторією. На вершині каменів зберігають сліди обробки древніми людьми, а на деяких є поглиблення, які, можливо, використовувалися для жертвопринесень.

Кам’яне узвишшя нагадує скошену піраміду. Раніше воно омивалося річкою з двох сторін. Тепер Інгул обмілів і тече тільки з одного боку. Другий пологий схил каньйону заріс буйною реліктовою зеленню.

Урочище є ландшафтним заказником. Тут особливий мікроклімат і атмосфера.

Заповідник Кам’яна Могила (Запорізька область)

Кам’яна Могила древніша за Стоунхендж і піраміди Єгипту! До сих пір не зрозуміло, чому вона не внесена в список ЮНЕСКО.

Невелика ділянка піщаника з колишньої мілини Сарматського моря з давніх часів привертала до себе увагу людей. Нагоромадження химерної форми каменів нагадує за формою курган – від цього, ймовірно, і пішла назва «Могила».

Порожнечі між валунами утворюють природні гроти і печери, всередині яких було знайдено безліч наскальних сакральних малюнків, знаків і поховань з величезним діапазоном датування: від пізнього палеоліту до середньовіччя. Слідів житла поблизу не виявлено, що доводить: це місце використовувалося виключно в культових цілях.

Цікаво, що не якась одна, а практично всі культури, які приходили на ці землі, від сарматів і амазонок до гунів і християн, вважали це місце священним, поклонялися тут своїм богами і залишали свої сліди!

Найдавніші петрогліфи датуються 20 000 до н.е.

На жаль, подивитися петрогліфи безпосередньо в оригіналі не можна – печери законсервовані і засипані піском, щоб уникнути руйнування, але на території діє прекрасно організований і цікавий музей, де є копії всіх віднайдених експонатів з їхньою розшифровкою.

Писаний камінь (Івано-Франківська область)

Ще одне круте місце Сили. Писаний камінь в Івано-Франківській області – незвичайної форми скеля на вершині гори серед соснового лісу з неймовірними видами. На вершині скелі – рукотворні чаші віком 5-6 тисяч років, які використовувалися для культових цілей.

Крім чаш, там є наскальні малюнки, які датують часами Київської Русі – традиційні для Гуцульщини ромби, хрести, схематичні зображення людей. Звідси і назва цього місця.

Побували в свій час тут навіть Іван Франко, Ольга Кобилянська та Михайло Коцюбинський.

Сама дорога сюди через мальовничий перевал з видами на карпатські долини – вже половина задоволення.

Монастирок, скельний монастир (Тернопільська обл)

Скельний монастир знаходиться у дворі нової церкви, на пагорбі.

Це давньослов’янський печерним храм, який датується 9 ст. Кілька з’єднаних між собою печер з рукотворними кам’яними колонами, які підтримують величезний камінь, що нависає над каньйоном річки.

Перед входом до печери ще один великий камінь на трьох опорах – ймовірно, для ритуальних жертвоприносин.

З «даху» храму відривається неймовірний вид на долину і річку внизу. Дуже сильне і атмосферний місце!

Передрук матеріалу без посилання на ibilingua.com заборонений!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page