fbpx

5 липня ця новина сколихнула всю Україну. У Раду внесли законопроєкт про вільне пересування військовозобов’язаних по Україні – потрібен дозвіл військомату. Генштаб дав ще одне роз’яснення про контроль пересування військовозобов’язаних – всі подробиці і деталі повідомлення Залужного

У Раду внесли законопроєкт про вільне пересування військовозобов’язаних по Україні – потрібен дозвіл військомату. 5 липня ця новина сколихнула всю Україну.

Зокрема, народні депутати зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №7522 про вільне переміщення призовників, військовозобов‘язаних та резервістів територією України без отримання відповідного дозволу у військоматі.

Про це повідомив сайт парламенту, нардепи Дмитро Чорний і Кирилл Нестеренко у Facebook.

Самого тексту законопроєкту на сайті Ради ще нема, проте вказано, що проєкт закону передали на розгляд керівництва парламенту.

Чорний опублікував знімок порівняльної таблиці до законодавчої ініціативи.

Проєктом закону пропонується виключити із законів про порядок виїзду призовників, військовозобов‘язаних та резервістів з місця проживання в межах України вимогу про отримання відповідного дозволу у військоматі.

Нардепи сподіваються, що це питання вдасться вирішити у Раді уже цього тижня.

Нестеренко зазначив, що закон 1992 року, котрий дістався Україні у спадок від Радянського Союзу, застарів і не працює у XXI столітті.

Перд цим Генштаб наголосив, що закон України “Про військовий обов’язок та військову службу” від 1992 року містить норму про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектації.

У зв’язку з цим, згідно з першим повідомленням, з метою упорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України було розроблено Порядок надання дозволів громадянам України, які перебувають на військовому обліку до ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.

Пізніше представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України Олександр Хлись зазначив, що для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в межах області, чи столиці та області – не потрібно.

При цьому президент Володимир Зеленський вимагає роз’яснення від Генштабу щодо порядку отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів і закликав надалі не ухвалювати подібних рішень без нього.

Тому Генштаб дав ще одне роз’яснення про контроль пересування військовозобов’язаних.

Отже, для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

Про це повідомив представник Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України Олександр Хлись, якого цитує Facebook-сторінка ГШ.

“Якщо в межах області — не треба. Якщо в межах міста Києва та Київської області — теж не треба. Якщо людина виїжджає за межі області, вона має прибути до керівника ТЦК, уточнити свої дані й отримати такий дозвіл”, – написав він.

За інформацією представника ГШ, відповідні норми законодавства України діють давно та у зв’язку з поверненням великої кількості чоловіків до своїх домівок виникла потреба в актуалізації облікових даних військовозобов’язаних для розуміння можливостей мобілізаційного ресурсу.

Також полковник Хлись допустив використання додатка “Дія” для військового обліку у майбутньому.

Напередодні Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page