fbpx

5 продуктів, які допоможуть “зарядити” розум школяра

Щоб дитина без шкоди для здоров’я гриз граніт науки, у нього повинні бути сили і гарний настрій.

Обидва завдання запросто вирішуються сніданком – звичайно, якщо він буде складений з продуктів, необхідних для підвищення “енергоємності” дитячого opгaнiзму, пише  «Сегодня».

Чим же “зарядити” школяра? Порадила Наталія Гордієнко, гастроентеролога, терапевта вищої категорії клініки Doctor Sam, і Бориса Скачко, дієтолога і фітотерапевта.

На сніданок дитина повинна з’їсти один з таких продуктів: яйце (варене або у вигляді омлету), сир (сирої, в запіканці, сирники, в млинцевій начинці або ледачих вареники), овочі (сирі, варені, печені або тушковані), фрукти (свіжі , запечені або сушені), кашу (гречка, пшоно, овес, перловка, рис).

Читайте також: У ШКОЛІ МАСОВО OТPYЇЛИCЯ ДІТИ

В якості обов’язкової доповнення – бутерброд з маслом і сиром плюс какао або сік, або галетное печиво або здобна булочка – з молоком, кефіром або йогуртом. Чому? Розберемося.

  • КАКАО – енерготонік і гармонізатор для роботи мозку

Відмінний напій з ранку – какао: воно покращує кровопостачання головного мозку і підтримує здоров’я серця. Соки (як джерело вітамінів, мінералів і глюкози) також енерготоніки. А кисломолочні продукти допомагають травленню і додають сил, попереджуючи інтоксикацію організму.

  • ОВОЧІ ТА ФРУКТИ – для гарного обміну речовин 

Рослинна їжа – це джерело вітамінів і мінералів, нестача яких для дитини критична – адже дитячий організм не тільки функціонує (як у дорослого), але ще й зростає.

  • ВЕРШКОВЕ МАСЛО – для уважності

Ще одна роль холестерину – участь у передачі нервових імпульсів. Його також ще твердий сир (його можна давати 2-3 рази на тиждень) і вершкове масло: воно необхідне дитині щодня – кубик з пів сірникової коробки.

  • КАШІ – швидка стомлюваність

Каші – це джерело здорових вуглеводів: вони потрібні, щоб були сили гратися і щоб не голодував головний мозок. А печиво або булочка, хоча і “швидкі” вуглеводи, теж не зовсім марні – вони, як джерело глюкози, також підживлюють дитини енергією.

  • ЯЙЦЯ – на підтримку гopмoнiв і серця

Джерелом полегшеного білка є яйця. Плюс в жовтку містяться поліненасичені жирні кислоти (для роботи серця і судин), вітамін Д, без якого неможливо засвоєння кальцію, і холестерин, необхідний для росту дитячого оopгaнiзмy.

  • МОЛОКО, СИР, КЕФІР І йогурт – модулятори зростання і міцних зубів 

Кальцій в молочних продуктах потрібен для формування зубів і кісток (а найлегший для переварювання його джерело – молоко).

Повноцінний розвиток дитини неможливо без білка. А кисломолочні продукти легкозасвоювані і не викличуть тяжкості в шлунку і голові.

За півгодини до сніданку школяр повинен випити 150 мл води. Протягом дня він також повинен її пити (окрім інших напоїв) – з розрахунку 30 мл на 1 кг ваги: ​​за 20-30 хвилин до їди або через 40-45 хвилин після.

Справа в тому, що передача імпульсів в головному мозку, видалення шлаків, формування нових клітин і доставка до них поживних речовин відбуваються у водному середовищі.

Ні рідини – немає нормального перебігу зазначених процесів. Проявиться це у школяра важкою головою або болем в ній, слабкістю або швидкою стомлюваністю. Тому в школу дайте дитини пляшечку з половиною його денної норми води. А якщо він залишається на групу подовженого дня, то 2/3.

Читайте також: ЯКУ НЕБЕЗПЕКУ НЕСЕ ГУБКА ДЛЯ МИТТЯ ПОСУДУ

Користі більше: поради 

ЯЙЦЯ – некруто. При тривалій тепловій обробці білок стає менш розчинною, а в жовтку знижується вміст поліненасичених жирних кислот. Тому варіть яйце близько 30 сек. після закипання або готуйте на пару.

КРУПИ – замочувати. Вуглеводи в крупах навіть при довгій варінні не втрачають своїх корисних властивостей, а ось мінерали і клітковина (вона покращує травлення і попереджає запори) і вітаміни групи В (необхідні для нервової системи школяра) – істотно.

Тому з вечора залийте крупу водою, присолите або додайте трішки цукру. Вранці вам знадобиться в 2-3 рази менше часу для її варіння до готовності.

ОВОЧІ – В пароварці. Це самий щадний для корисностей вид обробки. Гірше зберігаються корисні речовини при запіканні, ще менше їх – після варіння (щоб знизити масштаби втрат, кладіть овочі в воду, коли вона вже закипіла).

You cannot copy content of this page