fbpx

5 сіл, в яких ви обовязково маєте побувати. Україна неймовірна, загадкова, унікальна, неповторна, цілюща!

Унікальна Україна: 5 неймовірних сіл

Звичайно, їх не 5, а набагато більше – унікальних, неповторних, колоритних міст і сіл, які варті уваги кожного українця. Але сьогодні пропонуємо вам зупитися на п’ятьох, зробити по ним малесеньку віртуальну екскурсію і захотіти побувати в цих місцинах в реальності. Отже – починаємо!

Колочава, Закарпатська область

Село Колочава називають одним з найдовших в Україні, його протяжність більше 40 км. Чудові гірські пейзажі, кришталево-чиста мінеральна вода – це лише дві перші переваги цієї місцевості. Колочава моє багато “родзинок”, вона відома як село десяти музеїв, тож їхати звідси ви будете з величезним багажем нових захопливих знань.

Дземброня, Івано-Франківська область

Дземброня – місце, де народжуються хмари. Де тиша магічна, де душа знаходить втрачену гармонію. А все тому, що це одне з найвисокогірніших сіл в Україні. У пошуках натхнення тут побували Василь Стефаник і Леся Українка. Місцеві розповідають, що мальовнича місцевість села Дземброня надихнула Сергія Параджанова на зйомки культового фільму «Тіні забутих предків».

Мезин, Чернігівська область

Обожнюю це село! Невеликий і живописний Мезин розкинувся на високому березі Десни. Село б не було нічим примітне, але саме тут українські вчені виявили велику стоянку епохи палеоліту.

Археологічні знахідки поповнили численні музеї по всьому світу, і, звичайно, на місці розкопоктеж  утворився музей. А ще село Мезин є центром однойменного національного парку, створеного для охорони тутешніх деснянських висот, покритих лісом і прозваних «Мезинською Швейцарією», яка вас чекає!

Опішня, Полтавська область

Опішню величають справжньою Меккою гончарства. Місцева знаменита гончарня скромно причаїлся у невеликому селі, розташованому на кручах берегів річки Ворскли.

Впевнена, що про розташовані тут Національний музей українського гончарства та Інститут керамології чули не всі.

Відвідавши Опішню, ви матимете унікальний шанс познайомитися з історією гончарства, яке активно розвивається в цьому краї останні 3 тисячоліття. І, само собою, не забудьте придбати опішнянську свистульку на пам’ять, а краще – дві чи три!

Кам’яне село, Житомирська область

Можете не вірити, та цьому загадковому місці ніхто не проживає! Але туристи люблять це місце і часто навідуються до скам’янілого поселення, зокрема, щоб побачити так званий Божий слід – невелике заглиблення в камені, яке допомагає вилікувати багато захворювань. Місцеві розповідають про численні підтвердження чудотворної сили загадкового унікального каменю.

Включіть Кам’яне село одним з пунктів до своєї подорожі і познайомтеся з його неймовірними легендами, які тут розповідають люди про історію його появи!

Незабутніх вам вражень!

Автор – Альона Мірошинченко. За власними матеріалами і матеріалами з відкритиз джерел.

Фото ілюстративне, з вільних джерел, karpaty.love, ua.igotoworld.com, wonder-l.blogspot.com, poltava.sq.com.ua, travels-ukraine.com

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!

You cannot copy content of this page