fbpx
Суспільство
5 запитань: про що не можна питати дітей

Мама і тато, хвилюючись за дитину, можуть щодня ставити їй одні і ті ж питання, які є дуже неприємними для дитини.

Наприклад, що отримав з математики? Чому ти знову посварився з Петриком? Сьогодні говоримо про те, яких запитань не варто ставити постійно дітям.

Щоб дитина довіряла вам свої справжні почуття і таємниці, читайте, про що потрібно припинити запитувати щоденно!

1. «Тебе сьогодні ніхто не ображав?»

Таке питання передбачає, що середовище в дитсадку чи в школі є ворожим. Дитина починає акцентуватися на ворожих намірах чи діях, а дошкільнята можуть і навмисне почати провокувати однолітків, щоб потім удома «було, що розповісти».

Краще поцікавтеся, з ким сьогодні гралася дитина, і в які ігри.

2. «Що ти їв сьогодні?»

Це питання лідирує серед батьків, діти яких відвідують дитсадок. Малюк розгублюється від такого напруженого інтересу саме до цієї теми, не найцікавішої, на його думку, і починає відчувати провину через недоїдену котлету чи безпідставну гордість від силоміць з’їденого обіду.

Читайте також: 8 ПРИЧИН ТОГО, ЧОМУ ЛЮДИНА НЕ СТАЄ БАГАТОЮ

3. «Що ти сьогодні отримав?»

Запитання про оцінки — найпоширеніше серед батьків учнів. Але це питання мимоволі викривляє цінності, бо дитина має ходити до школи не за оцінкою, а за знаннями. Крім того, вона вчить не тільки науки.

Це справжнісінька «школа життя», де учень, крім оцінок, отримує досвід спілкування, синці, посмішки, емоції. У дорослому віці ми пригадуємо перш за все не те, як читали підручник з математики чи писали диктант, а з ким товаришували, як тікали з фізкультури чи закохувалися.

Тож краще дізнатися, що сьогодні сталося цікавого. Якщо ви все ж хочете звузити запитання до знань, поцікавтеся: «Що нового сьогодні вивчали?»

4. «Як успіхи?»

Запитання підступне: не кожен день видається успішним, і дитина мимоволі почувається винною, якщо не досягла нічого особливого. Не дивно, що вона дратується.

Оскільки дитина повинна мати можливість ділитися з вами не тільки перемогами, але й невдачами, труднощами, розчаруваннями, доцільніше поцікавитися, які події за цей день їй найбільш запам’яталися.

5. Запитання, яке необхідно ставити частіше

Дуже корисне запитання: «А якщо ти міг би прожити цей день наново, що б ти змінив?». У такий спосіб ви можете отримати більше інформації про дитину, а також навчите її аналізувати власні помилки та підбивати підсумки.

Джерело. 

facebook