fbpx

50 км на годину: нове обмеження швидкості для автомобілів в місті

Чи не потоне місто в заторах чи стане на дорогах безпечніше?

З січня набуває чинності нове обмеження швидкості для автомобілів в місті. Плюс 10 кілометрів похибки – разом їзда швидше 60 кілометрів на годину – вже порушення.

У місті дозволено їхати максимум вісімдесят. А зараз за допомогою цього приладу проведемо експеримент – за скільки часу нам вдасться виявити першого порушника. Направляємо на дорогу, це чимось схоже на риболовлю. Ось відразу і є перший порушник. Його швидкість 104 кілометри на годину.

Днем більшість водіїв намагаються не порушувати. Вночі щільність руху менше, до того ж на дороги виїжджає чимало лихачів.

Професійний автогонщик Дмитро Жайворонок в місті їздить тільки по правилам, нове обмеження максимальної швидкості в 50 км повністю підтримує.

“Ці два графіка – швидкість і гальмування вони не будуть рости паралельно. Тобто збільшується швидкість з 60 до 80 кілометрів на годину – у нас гальмівний шлях збільшиться фактично вдвічі”, – говорить чемпіон України з шосейно-кільцевих перегонів Дмитро Жайворонок.

Читайте також: СКАНДАЛЬНИЙ ЗАКОН: В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ЗАБОРОНИТИ ФІЛЬМИ, В СТВОРЕННІ ЯКИХ БРАЛИ УЧАСТЬ POCІЯНИ

Проводимо тести. Перший – піти від перешкоди на дорозі. На швидкості в 50 – все спокійно. Тепер їдемо 60. Уже пішов знесення з траєкторії.

Другий тест – екстрене гальмування.

Саме ці метри і відокремлюють пішохода, який опинився на дорозі, від каліцтв або смерті. Що стосується водіїв, то їх від стояння в тягнучках на жвавих автомагістралях відокремлювати буде лише рішення місцевої влади.

“На вулицях, де немає наземних пішохідних переходів і які по суті магістральними, там кілька смуг. Там орган місцевого самоврядування по сьогоднішній законами і правилами про дорожній рух повинні і повинні встановлювати додаткові знаки з іншим швидкісним режимом”, – говорить юрист Тарас Гук.

Але поки особливий швидкісний режим введений тільки для однієї автомагістралі в Україні. Це траса Київ-Бориспіль. Там можна їхати до 130 кілометрів на годину.

Джерело.

You cannot copy content of this page