fbpx

6 продуктів, на яких не варто економити

За якість і безпеку доведеться заплатити.

1. Десерти та випічка

Якщо ви хоча б раз намагалися самостійно зробити торт , ви в курсі, що це зовсім недешево. Борошно і цукор – цілком доступні за ціною продукти, але вершкове масло, вершки, ягоди, маскарпоне коштують дорого.

Коли десерт дешевий, це насторожує. Не виключено, що натуральні вершки замінені на рослинні, а масло на маргарин. Все це впливає на смак і якість виробу.

В олії міститься 72,5-82,5% жиру. Масова частка жиру в маргарині, відповідно до Технічного регламенту Митного союзу, становить від 20%Технічний регламент на олієжирову продукцію. Технічний регламент Митного союзу. .

Чим менше жиру, тим менше розсипчастою виходить випічка, що критично, наприклад, для листкового і пісочного тіста.

Якщо виробник використовує жирний маргарин, різниці практично не буде. Але і вигоди від цього ніякої: якісний продукт обійдеться набагато дешевше вершкового масла.

Відмінності будуть і при виготовленні крему. Наприклад, натуральні вершки для збивання мають жирність від 33%. У них приблизно 1,9 г білка на 100 г, 2,8 г вуглеводів, а в складі крім основного продукту лише стабілізатор.

Рослинні вершки для збивання мають жирність менше 30%, в 2 рази менше білка і в 4 рази більше вуглеводів. Відповідно, властивості і смак будуть відрізнятися. Крем з натуральних вершків більш щільний і краще просочує коржі.

2. Шоколад

Гіркий шоколад корисний : він стимулює вироблення ендорфінів і підвищує настрій, позитивно впливає на здоров’я шкіри, запобігає серцево-судинні захворювання, допомагає в боротьбі з діабетом, зміцнює імунітет. Але це справедливо тільки для якісного продукту з високим вмістом какао-бобів.

Щоб вибрати хороший шоколад, скористайтеся нашими порадами. А ось дешеву плитку з незрозумілою коричневої маси краще залишити на полиці в магазині.

Читайте також: ЧОМУ З’ЯВЛЯЮТЬСЯ НЕПРИЄМНІ МУРАШКИ НА НОЗІ, ЯКУ ВІДСИДИШ

При її виробництві масло какао замінюється на рослинні жири, а терте какао на какао-порошок – макуха, що залишається після віджимання масла з какао-бобів. Це позбавляє продукт практично будь-якої користі.

Та й смак стає на любителя. Крім того, плитку доведеться довше жувати, так як у неї вище температура плавлення.

3. Напівфабрикати

Вважати всі напівфабрикати шкідливими було б неправильно, адже ніхто не вішає ярлик «небезпечно» на домашні пельмені , що лежать в морозилці. Але низька ціна повинна насторожити.

Наприклад, якщо котлета з курячих грудок коштує дешевше, ніж курячі грудки, значить, виробник додав до них додаткові інгредієнти. Причому в гонитві за здешевленням склад може перетворитися з пристойного в жахливий.

Наприклад, в складі котлет, які з заводу відпускаються за ціною 181 рубль за 500 г, немає нічого, що б ви самі не поклали в це блюдо.

Зате в складі дешевих котлет популярної марки ви знайдете чимало сторонніх продуктів.

Правда, дорогі напівфабрикати теж від додаткових інгредієнтів в складі не застраховані. Тому дивитися треба не тільки на ціну, але і на етикетку.

4. Несезонні фрукти і овочі

Низька ціна не обов’язково говорить про погану якість продукту. Може, у супермаркету на складі скінчилося місце, тому він звільняє полки. Або магазин намагається швидше збути швидкопсувний продукт.

Але дешевизна повинна змусити вас задуматися, чи не буде покупка небезпечною. Наприклад, в Петербурзі в квітні повсюдно почали продавати ароматну полуницю по 100 рублів за коробочку вагою близько 400 грамів.

І слідом за цим з’явилися новини у Санкт-Петербурзі трирічна дитина потрапила до лікарні, з’ївши полуницю, куплену у метро. про отруєння хімікатами, що містяться в ягодах.

Тому не відключайте критичне мислення, коли бачите заманливий цінник, і подумайте, за рахунок чого продавцеві вдалося так знизити ціну.

5. Сир

Це корисний продукт з високим вмістом білка. Однак виробники в спробах надати йому більш привабливу консистенцію або здешевити виробництво можуть використовувати сторонні добавки.

Наприклад, крохмаль у складі сиру збільшує вміст в ньому вуглеводів, про кількість яких турбується значна частина споживачів цього продукту – відвідувачі тренажерних залів. В баночці також може виявитися пальмову олію.

Ці добавки бувають і в дорогому сирі, проте шанси знайти їх в дешевому продукті набагато вище. Знову вся увага варто звернути на етикетку і склад.

6. Сири

Для виготовлення кілограма сиру потрібно в середньому 10 літрів молока. Також виробнику потрібно сичужний фермент, закваска, сіль. Тому хороший сир за низькою ціною не купиш.

У дешевих аналогах містяться рослинні масла і крохмаль. І це перетворює сир в сирний продукт, про що добросовісний виробник повинен повідомити на етикетці.

Він проводиться за тією ж технологією, що і сир, тільки значна частина молочних продуктів замінюється на рослинні.

І якщо в сирі міститься багато легкозасвоюваного білка, фосфору і кальцію, то в його дешевому аналогу їх не буде.

Крохмаль при цьому змінить баланс макроелементів в продукті в бік збільшення вуглеводів. Шкоди сирний продукт, якщо рослинні компоненти були якісними, не принесе, але і користі теж.

Джерело.

You cannot copy content of this page