fbpx
Суспільство
6 речей: про що не можна говорити ні за яких обставин

Якщо будете думати перш за все про те, з ким говорите, то станете чудовим співрозмовником і по-новому подивіться на спілкування. Випадки, коли бесіда змушує співрозмовника скоріше завершити розмову і поменше з нами контактувати. Ми, люди, – істоти соціальні, тому без спілкування нам важко.

Важко не говорити ні з ким, важко не ділитися думками і тим, що гризе. Однак іноді наша бесіда стає “їжею для розуму”, а справжньою “отрутою”, яка змушує співрозмовника скоріше завершити розмову і поменше з нами контактувати.

1. Власні xвopoби.

Якщо вашим станом цікавиться дійсно близький друг, родич або член сім’ї – це одне. Але подробиці аналізів, візитів до лікаря і самопочуття по днях з усіма симптомами більшість людей не цікавлять. Ми любимо говорити про себе, а після певного віку ще й поширюватися на тему свого здоров’я.

Коли дві бабусі на лавці обговорюють артрит – у них, швидше за все, загальна проблема і методи лікування, але ваш флюс на яснах або, вибачте, гeмopoй – виключно ваша.

2. Минулі відносини

Обійти цю тему, вступаючи в нові, навряд чи вдасться. Та й не потрібно. Коли трапиться відповідний момент (вичікувати його спеціально не потрібно), варто розповісти/послухати про минуле своєї коханої людини. Це дає нам більш чіткий портрет особистості людини, його характеру.

Але досить сказати, що відносини були, припинилися з такої причини, а не розмірковувати, як вам було погано або добре разом, що ви робили і куди ходили. Це минуле, а у вас нова сторінка.

Читайте також: 5 РЕЧЕЙ, ЯКІ НЕ ВАРТО БРАТИ З СОБОЮ В ТУАЛЕТ

3. Власний архів

Іноді нас просять показати фото з відпустки. І ось тоді великою є спокуса продемонструвати всі 150 знімків, включаючи не найвдаліші.

Те ж саме стосується власного рукоділля, сімейних альбомів, улюблених відео. Зайва настирливість точно не розташує до вас людини, а навпаки, змусить ретируватися і швидше бігти.

4. Чужі секрети

Плітки – це табу. Не просто тому, що ви носите маску пристойну людину, а тому, що перемивати чужі кістки – справа неблагородне і невдячна. Ситуація може обернутися так, що через час факти извратят, а на вас вкажуть як на першоджерело.

І буде дуже соромно! Та й не потрібно лізти в чужі справи, особливо сімейні. Наприклад, ви спіймали чоловіка подруги на брехню. Промовчіть? Скажете? Напевно, варто дати їм розібратися самим, щоб, надаючи послугу, не наробити біди.

5. Чужі діти

Запам’ятайте просте правило: ніколи не критикуйте дітей при їх батьків. Особливо при матері. Будь це сто разів правдою, вона не погодиться, а тільки зміцниться у власній думці, що її чадо – найкраще.

6. “Я-улюблений”

Про себе взагалі намагайтеся говорити поменше. По-перше, чим менше про вас знають навколишні, тим краще і спокійніше складається в результаті життя.

По-друге, є ризик захопитися, і тоді діалог перетвориться в монолог. Мовчання завжди краще балаканини, і, як говорив Федір Михайлович Достоєвський:

“Друг мій, згадай, що мовчати добре, безпечно і красиво. Мовчання завжди красиво, а мовчазний завжди красивіше говорить.”

Якщо будете думати перш за все про те, з ким говорите, то станете чудовим співрозмовником і по-новому подивіться на спілкування.

Адже якщо кожен чекає своєї черги, щоб вставити репліку, яку інший не почує, то це перетворює ситуацію в розмову німого з глухим.

Джерело.

You cannot copy content of this page