fbpx

6 речей, яких не варто робити, навіть якщо у вас зовсім немає грошей

Якщо ви перебуваєте у фінансовій ямі, важливо не робити дурниць, щоб не заритися ще глибше.

1. Брати мікропозик

Можливо, ідея взяти невеликий кредит у мікрофінансової організації здається вам привабливою. Такі компанії вміють себе рекламувати і дійсно видають гроші практично всім підряд. І здається, що це саме те, що вам потрібно: отримати невелику суму, що не підтверджуючи свою платоспроможність.

Віддавати такий кредит треба швидко і вчасно. В першу чергу через великі відсотки.

За даними Центробанку, в кінці 2017 року середня вартість споживчого позики в розмірі до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян становила 614,6%Огляд ключових показників мікрофінансових інститутів за III квартал 2017 року річних.

При цьому з початку жовтня 2016 року по початок жовтня 2017 року заборгованість за кредитами «до зарплати» зросла на 36,4%. А це красномовно говорить про те, що в злісні неплатники потрапити простіше простого.

Крім того, мікропозик – найпростіший спосіб викликати до свого порогу колекторів . Компанії охоче продають їм борги, як тільки прострочення перевищує 90 днів: далі мікрокредит не приносить справжнім власникам грошей прибутку.

2. Перестати оплачувати ЖКП

Коли грошей немає, логічно шукати, від яких регулярних платежів можна відмовитися. Комунальні послуги часто потрапляють в цей список, але робити так не варто.

Якщо вам здається, що у ресурсоснабжающих організацій немає ніяких важелів, щоб на вас впливати, це не так . За другий місяць несплати вам нарахують пені. Через два місяці ви ризикуєте залишитися без гарячої води, газу, електроенергії та каналізації.

Читайте також: 11 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ПІСЛЯ УСТАНОВКИ WINDOWS

Нарешті, як крайній, але можливого заходу вас можуть виселити. Так що краще не розглядати цей спосіб «економії» всерйоз.

3. Нераціонально використовувати кредитку

Кредитна карта дає відмінну можливість «перехопити» невелику суму до зарплати. Але цей спосіб підходить тільки людям з регулярним доходом нормального рівня. Для виходу з фінансової ями такий варіант рятівним не буде.

Користуватися карткою можна, але тільки після ретельних підрахунків.

Чого робити точно не варто, так це створювати ситуації, при яких ви не встигнете погасити борг до закінчення пільгового періоду. До цього моменту вам треба буде повернути тільки те, що взяли. Після банк почне нараховувати відсотки, і фінансове навантаження зросте.

4. Брати побутові кредити на непотрібні речі

Здається, попередні пункти вже повинні були навести на думку, що кредити для тих, у кого є проблеми з фінансами, – зло. Варто закріпити цю ідею ще в одному аспекті.

Побутові кредити видаються як можливість купити те, що не можеш собі дозволити. Тільки фокус в тому, що ви як і раніше не можете собі цього дозволити.

Ви купуєте дуже дорогу для вас річ по ще більш високій ціні – з урахуванням відсотків.

Звичайно, це хазяйське справа – вирішувати, чи витрачати гроші на не дуже корисну покупку, знімаючи їх з важливих статей витрат. Але розумної таку стратегію точно не назвеш.

Навряд чи варто чекати, що при такому підході ваше фінансове становище поліпшиться. У кращому випадку у вас вийде не сильно його погіршити.

5. Вплутуватися в сумнівні фінансові авантюри

Коли грошей немає, багато хто починає шукати легкі способи заробітку і вкладають буквально останнім в лотереї, азартні ігри і піраміди.

Якщо ви прямо зараз не бачите на прилеглому пагорбі букв Hollywood і на вас не покрикує режисер, не варто сподіватися на раптове багатство. Чим фінансова авантюра сумнівні, тим більше грошей з вас вона витягне.

6. Припиняти вести бюджет

Коли грошей категорично не вистачає, здається, що і вважати їх не потрібно. Адже і так зрозуміло, куди які суми витрачаються, зайвого все одно купити не можна.

Але саме в цій ситуації вести облік витрат і прогнозувати витрати , особливо великі, життєво необхідно. Так, інформація в ваших таблицях або блокнотах оптимістичною не буде. Але точно, а не приблизно знати реальний стан речей зовсім не завадить.

Джерело.

You cannot copy content of this page