fbpx

74-річна киянка через “безвідсоткового” кредиту по оголошенню втратила квартиру

Жінка впевнена, що її житло забрали незаконно, проте довести це можливо тільки за рішенням суду, повідомляє  «Сегодня».

З кишені брудного халата Любові Ігорівни стирчать гаманець і паспорт – все майно, яке залишилося у жінки. 74-річна киянка вже тиждень живе в під’їзді свого будинку на вул. Миколи Ушакова, 14.

Вчора сусіди допомогли розбити намет біля під’їзду – поки тепло, баба Люба буде жити тут, а потім – може бути, повернеться назад в під’їзд.

Вранці пенсіонерка мете двір, а вечорами ночує біля зачинених дверей своєї квартири, в якій досі прописана.

– Тут моя знайома оформлена двірником, але працювати не хоче. Мені 74! Працювати вже офіційно не можу, але працюю. Жінці стаж йде, а мені її зарплата дістається. У мене вже 47 років стажу, а я все одно повинна працювати!

На столику у дворі, де зараз чергує літня жінка, – локшина швидкого приготування, плавлений сирок і кілька пляшок питної води – все принесли сусіди. Син Сергій кличе до себе, але Любов Ігорівну не вмовив: “я відійду, а вони моє майно винесуть! А у мене там і цукор, і гречка. Я все про запас купувала!”.

Повз намети баби Люби проходить літня сусідка.

– А що це ви тут влаштували? – цікавиться жінка.

Любов Ігорівна плутано розповідає про те, як через кредит залишилася без квартири. Всі її речі залишилися там, а вона – на вулиці. У жовтні минулого року пенсіонерка взяла позику. Каже, що синові потрібні були гроші – на ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) для дружини.

Невістка весь час вагітності на збереженні була, все це дорого. Ось син і знайшов кредиторів. Позика, за документами, безвідсотковий. Але повернути, розповідає Сергій, потрібно було суму на порядок більше.

Документально довести свої слова про те, що “відсотки” “додали” до тіла кредиту, ні Сергій, ні Любов Ігорівна не можуть. І умови суворі – до 26 квітня всю позичену суму наказано віддати.

Гроші повинні були повертати за графіком. І Любов Ігорівна, і її син говорять, що останню частину суми привезли вчасно – до 26 квітня. У квартирі, як виявилося, живе Максим , син Ірини С., яка за документами дала злощасний кредит . Від її імені документи підписував офіційний представник – чоловік Сергій Іванович.

Читайте також: КОГО НЕ ТОРКНЕТЬСЯ ЖОВТНЕВЕ «ОСУЧАСНЕННЯ» ПЕНСІЙ

– Ми приїхали за цією адресою, а там живе Максим С. – артист. Нам сусіди розповіли: він режисер українського трилера. Спочатку він нам казав, що квартиру цю взагалі знімає. А потім виявилося, що він син С. , – розповідає Любов Ігорівна.

Через кілька місяців Максим написав заяву в поліцію, поскаржився, що Сергій загрожує йому “фізичною розправою”. Любов Ігорівна стверджує, що гроші вони намагалися віддати, однак не знайшли кому.

У той же час і за законом? і в договорі зазначено, що якщо кредитор не бере заборгованість, гроші можна покласти на нотаріальний депозит. Це може підтвердити, що боржники намагалися повернути позику.

Гроші повинні були повернути до квітня, а вже в травні Ірина С. прислала бабі Любі лист. У ньому говориться: 26 апреля потрібну суму – за документами 10 тисяч доларів – не повернули. А за кожен день прострочення покладається пеня – 20% від суми боргу.

“Станом на травень ваш борг переді мною становить 35 009,40 доларів”, – звернулася до пенсіонерки Ірина С. Наскільки ці вимоги законні, може встановити тільки суд . Намагатися повернути гроші сімейство С. не стало. У серпні вони “виселили” пенсіонерку з її ж квартири і жінка залишилася в одному халаті на вулиці.

Реєстратор Дмитро М. вніс до реєстру нерухомості “правки”. Замість баби Люби, яка була єдиним власником “троячки”, нерухомість дісталася Ірині С.

Зараз в квартирі живе молода людина з Ірпеня. У всякому разі, так він сказав поліції. Кореспонденту “Сегодня ” він представився як Олексій. Але розмовляти довго не став, каже: “нехай начальник прийде, він і розповість”. Начальник, за його словами, – це Сергій С.

Завдання Олексія – сидіти в квартирі і стежити, щоб в неї ніхто не зайшов. Ні речі баби Люби, ні тим більше двері, він відкривати не згоден. “Начальник” по телефону з кореспондентом ” Сегодня ” говорити також відмовився.

Увечері 14 серпня син баби Люби в черговий раз викликає поліцію до квартири, яка ще зовсім недавно належала мамі. На руках у нього рішення про арешт майна – вони написали заяву в поліцію, подали позов до суду.

Намагаються довести, що квартиру забрали незаконно. Але до тих пір, поки суд не ухвалить рішення, доступу до квартири немає.

Через 20 хвилин за викликом стала патрульна поліція. Правоохоронці прочитали рішення суду, вивчили копію договору про надання безвідсоткового кредиту і разом з бабою Любою та її сином піднялися на дев’ятий поверх – постукати в квартиру. Але Олексій і поліції відкривати відмовився.

– За яким правом ви перебуваєте в цій квартирі? – через дверну щілину запитує у Олексія поліцейський.

– На це питання я відповідати не буду.

– Ви знаєте, хто раніше жив в цій квартирі?

– Любов Ігорівна, – відповідає Олексій.

– А за яким правом ви зараз тут проживаєте? – продовжує “коп”.

– На це питання я відповідати не буду, – повторюється “охоронець” квартири.

До поліції, бабі Любі і синові Сергію приєдналася сусідка Людмила. Дівчина з криками кинулася до дверей.

– Відкривай! Я зараз виламаю ці двері! – втручається Люда в розмову поліцейського з Олексієм.

Правоохоронці ще раз подивилися документи, і прийшли до висновку – зробити тут нічого не можуть. На квартиру наклали арешт, це означає, що продати її не можна. Але якщо в реєстрі значиться, що власник вже не баба Люба, то і права на нерухомість у неї немає.

Поки суд не вирішить зворотне, власники – С. Крім того, і в договорі, який підписала бабуся, йдеться: якщо кредит не повертають в зазначені дні, квартира переходить у власність кредитора.

– Баба Люба, а ви бачили, що в договорі написано, що якщо кредит не виплачуєте, то у вас всю квартиру забирають? – запитує у пенсіонерки правоохоронець.

– Та не було там такого! Моя квартира 42 тисячі доларів коштує! Нехай дадуть мені її продати, я їм 10 тисяч поверну, а собі 32 залишу! – відповідає пенсіонерка.

– А хто вам цього кредитора знайшов?

– Так син знайшов через оголошення, – тихо відповідає баба Люба.

– А де договір підписували? Син був поруч?

– Так в офіс якоїсь їздили. Син був поруч, але йому гроші потрібні були. У невістки плід …

Увечері син баби Люби збирається додому – він живе за містом. А його 74-річна мама готується до сну в наметі.

– Ми все одно будемо домагатися через суд, щоб квартиру повернули, – каже син Сергій і йде. Вдома на нього чекає дружина з п’ятимісячним дитиною. У березні Любов Ігорівна стала бабусею.

Читайте також: У КИЄВІ ЖІНКА ВБUЛA ПЕРУКАРКУ ЧЕРЕЗ «НЕВДАЛУ» СТРИЖКУ

You cannot copy content of this page