fbpx
Суспільство
8 грудня – яке сьогодні свято та чого не можна робити. Іменини, традиції, заборони, прикмети

8 грудня католицька церква відзначає День непopoчного зaчaття Діви Марії. Відомо, що в стародавній церковній традиції версія про безгpiшне зaчaття не знайшла підтримки. Джерело

Але 1476 року свято непopoчного зaчaття ввів папа римський Сікст IV. А в 1954 році папа Пій IX офіційно закріпив догмат, що Богородиця позбавлена первородного гріха. Сталося це саме 8 грудня.

Виходячи з цього догмату, Богородиця була єдиною з людей, яка звільнилася від первородного гріха і з моменту зачаття була нездатна чинити погано.

Іменини

8 грудня День ангела відзначають: Ярослав, Олександр, Василь, Віктор, Григорій, Іван, Іларіон, Клавдія, Климент, Кузьма, Микола, Павло, Петро.

Читайте також: У скільки потрібно лягти спати, щоб виспатися. Як розрахувати найкращий час для сну: таблиця

Традиції в День непopoчного зaчaття Діви Марії

У календарі католицької церкви 8 грудня – головне свято Богородиці. Цього дня католики збираються в костелах, щоб взяти участь в урочистому богослужінні.

Свято непорочного зaчaття відзначають католики всіх країн Східної Європи, а також частково в Німеччині, Австрії, Італії, Іспанії, Швейцарії та Португалії.

За традицією, в День непopoчного зaчaття Діви Марії починається продаж червоно-зелених квітів, відомих як “Різдвяна свічка”, – без них у це свято не обходиться жодна сім’я. Збір від продажу цих квітів йде на добродійність.

У всіх костелах Європи в цей день відбуваються урочисті богослужіння, під час яких виконується гімн Ave, maris stella! (“Радуйся, зірка морська!”), який прославляє Богородицю.

В Іспанії, де Свята Діва Марія вважається покровителькою, цей день відзначають як національне свято. По всій країні влаштовують фестивалі та співають гімни.

Народні прикмети 8 грудня

  • Якщо сніг йде, то літо дощовим буде.
  • У мороз на Південному Бузі видно зверху воду – чекай потепління й дощу.
  • Великі снігові горби з сильним інеєм з промерзлою землею – прикмети до того, що буде хороший урожай.
  • Ранні півні чути – буде потепління.
  • У Климів день рано півні заспівали – скоро потеплішає.
  • На Клима зима клин клином вибиває.
  • Снігопад 8 грудня – до дощового літа.

Що не можна робити в цей день

У деяких країнах світу День непopoчного зaчaття діви Марії є неробочим днем. Так, це Андорра, Аргентина, Австрія, Ватикан, Венесуела, Східний Тимор, Іспанія, Італія, Колумбія, Ліхтенштейн, Макао, Мальта, Монако, Нікарагуа, Парагвай, Перу, Португалія, Сан-Марино, Сейшельські острови, Чилі, Швейцарія (частково ) і Екваторіальна Гвінея.