fbpx
Україна
А ви знали, що в Україні знаходиться унікальний, єдиний у світі храм з ВИШИТИМ ІКОНОСТАСОМ? Дізнайтеся, де саме українські майтстрині створили це диво!

СЬОГОДНІ,У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ, НА СТОРІНЦІ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ РОЗПОВІЛИ ПРО УНІКАЛЬНИЙ ХРАМ ПЦУ, ЯКИЙ ЄДИНИЙ У СВІТІ МАЄ ВИШИТИЙ З БІСЕРУ ЦІЛЬНИЙ ІКОНОСТАС. ПОДІБНОГО ЙОМУ НЕ ІСНУЄ.

“Жодна фотографія не передасть усієї живої краси вишитого іконостасу, тож радимо всім обов’язково додати до своїх майбутніх, посткарантинних мандрівних планів і храм Покладення ризи Пресвятої Богородиці, що на Тернопільщині. Такого унікального цілісного вишитого бісером трьохярусного іконостасу ви більше ніде не побачите!” –йдеться у повідомленні ПЦУ.

Побачити унікальний іконостас можна в церкві Покладення ризи Пресвятої Богородиці у невеличкому селі Тютьків Теребовлянського району на Тернопільщині.

Створили це диво кілька років тому з благословіння настоятеля храму кілька родин цього дружного села. За схемами вишивки ікон, розроблених відповідно до церковних канонів, майстрині вручну  півтора року вишивали ікони.

Далі ікони обрамили в ажурний різьблений липовий каркас і об’єднали у трьохярусний іконостас.

Краса його вражає: понад 7 квадратних метрів вишитих вручну 18 ікон із бісеру (найбільша з них висотою понад 1,8 м)!

Намистинки переливаються і створюють справжній 3D-ефект!

За підразунком майстринь, на цю роботу пішло 1 мільйон 436 тисяч 433 бісеринки. Але напрекрасніше те, що жінки й досі продовжують вишивати нові ікони!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел, https://realno.te.ua

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!