fbpx
Політика
Американці визнали голодомор геноцидом

Американський сенат визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це в четвер, 4 жовтня, повідомляє прес-служба посольства України в США.

“Сенат США одноголосним рішенням прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що Сенат включив в документ висновки урядової комісії США по голоду в Україні (від 22 квітня 1988 року) про те, що “Сталін і його оточення вчинили в 1932-1933 роках геноцид проти українців”.

Таким чином, в резолюції засуджуються систематичні порушення прав людини, в тому числі права на самовизначення і свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу, висловлюються співчуття жертвам та їхнім родинам, а також міститься заклик до поширення інформації з метою підвищення обізнаності в світі про штучну природу цієї трагедії.

“Проект подібної резолюції був також затверджений комітетом у закордонних справах Палати представників Конгресу США і тепер очікує розгляду під час пленарного засідання”, – повідомили в посольстві.

Відзначимо, Голодомор визнаний геноцидом українського народу в 12 американських штатах.

Related Post