fbpx
Україна
Арку Дружби народів в Києві перейменували

Також у столиці планують прибрати з вулиць понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків.

Київрада 14 травня ухвалила рішення щодо декомунізації назви арки Дружби народів. Відтепер вона матиме назву – Арка Свободи українського народу.

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко в своєму Telegram-каналі.

За його словами, також депутати затвердили перелік понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які потрібно прибрати з вулиць і будівель столиці, й передати до музею тоталітаризму.

“Що стосується перейменувань, це – резонансна тема. Ми почули і думки та побажання киян, почули і критику. Тому, щоб не ухвалювати поспішних рішень, залучаємо фахівців інститутів академії наук України, Інституту національної пам’яті та інших установ для завершення процесу найменувань.

Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але, нові назви мають жити десятки, а то й сотні років. Тому процес найменувань має бути швидким, проте обгрунтованим”, – наголосив мер.

Як розповів Кличко, рейтингове голосування щодо перейменувать столичних об’єктів Київрада подовжила до 19 червня. Відбуватиметься голосування в мобільному додатку “Київ цифровий”.

У Києві демонтували символ “дружби” з РФ

26 квітня в Києві демонтували бронзову скульптуру двох робітників “на відзначення возз’єднання України з Росією”. Скульптурна композиція, яку встановили у 1982 році, була частиною арки Дружби народів.

Прямо під час демонтажу скульптури у російського робітника відвалилася голова.

Скульптурну композицію з червоного граніту, що розміщується поруч з робітниками, також планують розібрати. Арку ж підсвітять кольорами українського прапора.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.