fbpx
Світ
Азербайджан, Білорусь, Вірменія: що розказують про війну в Україні союзники росії на пострадянському просторі

Азербайджан, Білорусь, Вірменія: що розказують про війну в Україні союзники росії на пострадянському просторі.

Все дуже по-різному.

Йде вже четвертий місяць війни Росії проти України. Давайте спробуємо розбиратися, що думають про це ЗМІ союзників і партнерів держави-агресора на пострадянському просторі.

Ось, наприклад, Білорусь. Єдиний беззаперечний союзник Росії. Часом навіть здається, що це все одна країна, і рішення по Білорусі приймають саме в Кремлі. Місцеві ЗМІ часом виявляють навіть більше ентузіазму, ніж російські. А все тому що Олександр Лукашенко розуміє, що у нього більше не буде інших союзників.

Вірменія. Їхні журналісти практично не помічають війну в Україні, і рідко пишуть про якісь події. Зараз у країни величезна кількість власних проблем з Туреччиною, а також Азербайджаном.

Азербайджан. Вони активно підтримують Україну, і Нагірний Карабах/Арцах для них аналог ЛДНР. При цьому, напередодні війни між Росією і Азербайджаном був підписаний договір про союзницькі відносини.

Киргизстан. Демонструє чудеса плюралізму. Одні ЗМІ транслюють російську пропаганду, інші роблять вичавку із західних медіа, треті намагаються взяти трохи від кожного.

Узбекистан. Спочатку ЗМІ активно критикували Росію, але, хвиля тепер стихла, і ймовірною причиною цього є тиск з боку Кремля.

В цілому ЗМІ (крім білоруських і Азербайджанських) набагато більше стурбовані економічними і політичними наслідками санкційної війни між Росією і країнами Заходу. Те, як просувається війна їх абсолютно не цікавить.

Фото з вільних джерел

You cannot copy content of this page