fbpx

Чарльза III офіційно проголосили новим королем Великої Британії

У Лондоні відбулося офіційне проголошення Чарльза монархом.

Чарльза III офіційно проголосили новим королем Великої Британії. Про це повідомило BBC.

Це відбулося під час історичної церемонії у тронному залі лондонського Сент-Джеймського палацу перед Радою престолонаслідування, до якої входять високопоставлені парламентарі і держслужбовці.

Чарльз III заявив про втрату своєї матері – королеви Єлизавети II – і дав клятву зберегти церкву Шотландії. Він віддав шану матері і з Біблією в руках вимовив клятву на вірність Великій Британії.

Після цього він підписав клятву.Прокламацію також підписали у порядку черговості: спадкоємець престолу – принц Вільям – новий принц Уельський, дружина Чарльза III – королева-консорт Камілла, голова Ради, прем’єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс та архієпископом Кентерберійський.

Далі гербовий король Ордену Підв’язки зачитав перше і головне звернення з балкона над двором монастиря. Він оголосив “триразове ура Його Величності Королю” тричі, і щоразу королівська гвардія відповідала “Ура”, піднімаючи над головою свої шапки.

Він також проголосив “Боже, бережи Короля”. Державні трубачі грали у цей момент королівський салют, після чого прозвучав державний гімн.

Друга прокламація буде зачитана на сходах Королівської біржі в лондонському Сіті, а потім опівдні неділі – у Шотландії, Північній Ірландії та Уельсі.

До слова, коронація Чарльза III відбудеться пізніше.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page