fbpx

Білорусь закриває Генконсульство України та висилає низку дипломатів

Білорусь закриває Генконсульство України та висилає низку дипломатів. Дипломати повинні залишити країну протягом 72 годин.

МЗС Білорусі оголосило про закриття Генерального консульства України в Бресті та про скорочення кількості українських дипломатів на території країни.

Про це повідомив представник МЗС Білорусі Анатолій Глаз.

Відтак, у Білорусі залишаться всього п’ятеро працівників української дипломатичної місії, а решта мають залишити країну найближчим часом.

“Цей крок спрямований на припинення недипломатичної діяльності низки співробітників українських закордонних установ. Їм запропоновано залишити нашу країну протягом 72 годин”, – розповів Глаз.

Він також заявив, що “у зв’язку з фактичною відсутністю персоналу” білоруська сторона також вирішила закрити Генконсульство України у Бресті.

“Ще раз наголошу, що українці були і залишатимуться для нас близьким народом”, – додав представник МЗС Білорусі.

За його словами, білоруська сторона не ухвалювала рішення про закриття свого посольства в Україні.

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що держава розглядає такі дії Білорусі як черговий нічим не спровокований недружній крок щодо України.

“Продовження вчорашньої провокації у ЗМІ сьогодні білоруська сторона оголосила про скорочення складу посольства України в Мінську та закриття консульства України в Бресті. Дванадцятьом українським дипломатамбуло приписано залишити територію Білорусі протягом 72 годин. Розглядаємо такі дії Білорусі як черговий нічим не спровокований недружній крок щодо України”, – сказав Ніколенко в коментарі “Українській правді”.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page