fbpx
Економіка
Брак стажу позбавляє пенсії: що буде з українцями, які не мають певну кількість пенсійного стажу

Заступник міністра соцполітики пояснив, якими будуть виплати для тих, хто працював “в тіні” або не працював взагалі.

Українці, які не запрацювали достатню кількість пенсійного стажу, отримають “пенсію” в розмірі прожиткового мінімуму. Про це розповів заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

За його словами, ситуації, що людина залишиться взагалі без засобів до існування, не буде.

“Крім пенсії, у нас передбачена державна соціальна допомога, і, якщо людина не має мінімального страхового стажу, то для нього передбачається соціальна допомога після досягнення 65 років”, – пояснив Шамбір.

Заступник міністра уточнив, що державна соціальна допомога призначається в розмірі прожиткового мінімуму. Прожитковий мінімум зараз – 1 373 гривні.

Тобто, ті, хто не напрацював і 15 років стажу, на пенсію не матимуть права. Вони можуть отримати державну соціальну допомогу.

Читайте також: ЧОЛОВІК ОБЛИВ БЕНЗИНОМ АВТО ДРУГА І НАМАГАВСЯ ПІДПАЛИТИ

Шабмір підкреслив, що пенсійна реформа передбачає відмінність в розмірі пенсій в залежності від стажу.

“Якщо людина не працює, то він залишиться без пенсії. Що таке пенсія? Це не те, що дарується державами. Пенсія – це те, що зароблено людиною. У нас мінімальний страховий стаж, який дає право на пенсію, – 15 років.

І це залишається незмінним. інше питання – який розмір пенсії буде при такому стажі. зрозуміло, що якщо одна людина пропрацював 15 років, а інший – 35 років, то у них повинна бути різна пенсія.

І зрозуміло, що, якщо людина платила більше внесків, він повинен отримувати більшу пенсію. Саме на цьому побудована пенсійна реформа. Так що нелегальна зайнятість негативно впливає на майбутнє людини”, – підсумував Шамбір.

Джерело.

Related Post

facebook