fbpx

Будемо платити за воду і опалення по-новому: що зміниться

У платіжках врахують показання особистих і будинкових лічильників, повідомляє «Сегодня».

Український уряд дало роз’яснення по новому Закону “Про комерційний облік комунальних послуг”, який вступив в силу з серпня. Як українцям в майбутньому будуть виставляти рахунки за воду і тепло.

ДІРА В ТРУБІ НА ВСІХ. У Кабміні відзначають, що мета нових правил – домогтися, щоб ресурс, який заходив в будинок ( вода і тепло) оплачувався на 100%. “Однак після того, як норму оприлюднили, з’явилося багато домислів.

Один з головних міфів – закон дозволить ігнорувати показання квартирних лічильників. Насправді він виділяє два види обліку тепла, холодної та гарячої води: вузол комерційного обліку (загальдомовий) і вузли розподільного обліку (квартирні)”, – говорять в уряді.

Читайте також: ЯК ВИБРАТИ ВЕРШКОВЕ МАСЛО В УКРАЇНІ: ВИРОБНИКИ ЛУКАВЛЯТЬ

При цьому різниця між показниками будинкового лічильника та сумою показань квартирних буде розподілена між усіма мешканцями будинку.

Наприклад, згідно зі свідченнями загальнобудинкового лічильника в будинок зайшло 16 куб. м холодної води, а сума показань всіх квартирних лічильників склала 15 кубів. Різниця в 1 куб і буде розкидана на всі квартири.

“Якщо, наприклад, гаряча вода вилилася через діряву трубу в підвалі, за це в кінцевому підсумку доведеться заплатити всім споживачам.

Тому співвласникам багатоквартирного будинку слід дбати, як і раніше, про якісне обслуговування і справному стані внутрішньобудинкових мереж”, – підкреслюють в Кабміні. Крім того експерти нагадують важливість своєчасної передачі даних квартирних лічильників.

Важливий нюанс. Якщо у всіх мешканців будинку стоять лічильники в квартирах, то втрати будуть розкидатися на всіх порівну.

У разі, якщо в будинку є мешканці без лічильників, то люди з приладами обліку будуть платити по ним, а на інших буде розподілятися обігрів загальних територій і, умовно, діряві труби водопостачання “, – розповів” “енергетичний експерт” реанімаційному пакету реформ ” Святослав Павлюк.

КОНТРОЛЬ І ЕКОНОМІЯ. Які ж вигоди від нового закону для простого споживача? “Після установки лічильників все будуть платити тільки за фактично спожиті енергоресурси, а не абстрактні, певні розрахунковим або нормативним методом.

Прилади обліку самі по собі не економлять енергію, але дисциплінують споживача енергоресурсів, дозволяють контролювати витрати і знижувати їх за допомогою енергоефективних заходів.

Прилади обліку дають відправну точку для визначення, чи вдалося досягти результату від виконання енергоефективних заходів, призводить чи Національні використання енергоресурсів до економії “, – пояснив директор ДТЕК ЕСКО Євген Бушма.

За словами експерта, прилади обліку – це основа для енергоменеджменту на рівні як усього будинку, так і окремих квартир. Вони дають можливість людям своїми діями впливати на розмір платіжки.

Також Бушма підкреслює, що добитися реальної економії можна тільки при комплексному підході. “Можна навести приклад з лічильниками електроенергії.

Набір енергоефективних товарів дозволяє заощадити до 50% витрат на електроенергію за рахунок використан ня двозонним лічильника, LED-лампочок, розумних розеток та інструкції з порадами щодо економії, яка дозволяє на рівні квартири організувати елементи енергоменеджменту”.

МЕТОДИКИ. Експерт Святослав Павлюк також додає, що Мінрегіон має розробити і затвердити близько десятка методик розподілу води і тепла, без яких закон не запрацює в повну силу.

“Скільки часу ця робота займе у міністерства, сказати дуже складно, але в самому законі прописаний перехідний період на півроку, і теоретично десь в лютому нові правила повинні вже почати працювати”, – пояснює експерт. До того ж, за його словами, система оскарження неякісних послуг поки працює з перебоями.

Читайте також: В УКРАЇНІ НОВА АФЕРА ЗРОБИЛА БОРЖНИКАМИ ВЖЕ ДЕСЯТКИ ЛЮДЕЙ

Як платити менше: поради експертів

Щоб платити менше за енергоресурси експерти радять жителям багатоповерхових будинків зробити несколькоь простих кроків. “Об’єднатися, оскільки можливості по економії лежать за межами окремих квартир, а на рівні всього будинку.

Порушити питання установки приладів обліку тепла в своєму будинку. Замовити проведення енергоаудиту, який покаже, скільки будівля може заощадити енергії і грошей, які заходи необхідні, коли окупляться і як їх профінансувати “, – розповідає Євген Бушма.

За його словами, перелік енергоефективних заходів досить широкий і для кожного будинку набір заходів може бути різним.

“Це можуть бути утеплення всього периметра будівлі (стін, даху, цоколя) відповідно до гостребованіямі і нормативами, модернізація системи опалення, заміна вікон і дверей в усьому будинку на енергоефективні, бажано за єдиним стандартом.

Ці заходи можуть бути профінансовані частково самими мешканцями, частково за рахунок коштів міського бюджету за програмою 70/30, за рахунок кредитних коштів, або енергосервісних компаній.

При цьому енергосервісні компанії не тільки фінансують, але виконують повністю під ключ енерг оеффектівние заходи, що дозволяє економити не тільки гроші , але також час і нерви жителів “, – каже Бушма.

You cannot copy content of this page