fbpx

Чи буде нове похолодання: прогноз погоди в Україні на тиждень

На цьому тижні природа відчувала стійкість українців рясними снігопадами. Дізнайтесь, що обіцяють синоптики на ці вихідні і на наступні за ними дні.

20 січня, в суботу на більшій частині України днем ​​морозу не очікується, повідомляє Укргідрометцентр. У більшості областей (крім західних) опади: в північній частині країни сніг, на сході, центрі та на півдні – мокрий сніг з дощем.

Температура повітря на заході, в центрі і на сході вдень – від 0 до 2 градусів тепла. На півночі – від 1 градуса морозу до 1 градуса тепла, на півдні – від 1 до 7 градусів.

21 січня, в неділю сніг піде вже і на західній Україні, а ось в північних і центральних областях опадів навпаки не очікується. Трохи похолодає: в західній, північній та центральній частинах країни вдень від -3 до -1, на сході і на півдні від -1 до +1 (і тільки в Криму очікується до 9.

22 січня, в понеділок з півночі на Україну насунеться холодне повітря. У Чернігівській, Сумській та Харківській областях вдень від -6 до -4 градусів. Трохи похолодає в Одеській і Миколаївській областях – від -4 до -2 градусів.

23 січня, у вівторок в Україну прийде нове похолодання, проте тепер фронт холодного повітря буде йти із заходу. У західних областях опадів не очікується, там навіть з’явиться сонце, але ось температура повітря вдень опуститься до 3-6 градусів морозу.

У північних областях варто чекати 6-8 градусів нижче нуля, в центральних – від 4 до 7 градусів морозу. Найтепліше буде на сході (в Луганській, Донецькій та Запорізькій областях) – від -3 до -1, і, звичайно, на півдні – в середньому від 3 градусів морозу до нуля.

24 січня, в середу в Україні буде все так само морозно, а де-не-де похолодає ще більше: в Донецькій і Луганській областях температура повітря вдень впаде до -6 градусів. При цьому на західній Україні, де напередодні було сухо, варто чекати мокрого снігу.

Читайте також: НА ПРИКАРПАТТІ БАТЬКИ ЗВИНУВАТИЛИ ВИХОВАТЕЛЬКУ ДИТСАДКА У ПОБИТТІ ДІТЕЙ

Народний прогноз погоди

20 січня відзначається Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Цей день є кінцем святок: “Іван Хреститель свята повів”. Якщо в цей день стояла ясна і холодна погода, то літо очікувалося посушливе, а похмура і сніжна погода натякала на рясний урожай, пише сайт Sinoptik.

До 20-му січня закінчувалися Водохресні морози, і хоча попереду ще була майже половина зими, люди вже жили в очікуванні тепла: “Тріщи, мороз не тріщить – минули Водохрещі: дуй, хуртовина, не дуй – до Великодня пішло”.

21 січня вшановується пам’ять Еміліана, сповідника. Раніше заметілі й бурани у цей день були звичайним явищем, про що говорить і прислів’я: “Омелян, накрути буран”. Стежили в цей день в основному за вітром: якщо на Омеляна подме з півдня – літо буде грізним, а якщо день видасться ясним, то слід очікувати посушливого літа.

22 січня – в цей день вшановується пам’ять святого Полієвкта. У народі про цей період з січня говорили так: “Росте день у січні – росте і холод”, що вказувало на наближення місяця лютого, який вважався найхолоднішим місяцем зими.

Спостерігали наші пращури у цей день за домашньою худобою: якщо худоба, випущений у двір, буде прагнути повернутися в хлів – бути незабаром снігу і холоду.

23 січня вшановується пам’ять святителя Григорія, єпископа Нісського. У народі цього святого називали Летоуказателем, тому як природні явища цього дня вказували на погоду наступного літа.

Якщо в цей день буде іній на деревах і стогах, то літо буде мокре і холодне. Якщо вітер дме з півдня – літо буде грізне. Якщо наші пращури у цей день спостерігали іній, то вірили, що 15-16 липня буде дощ.

24 січня відзначається день пам’яті преподобного Феодосія Великого. У народі цей день називався “Федосєєва тепло”. Як правило, в цей день насправді була тепла погода, але люди побоювалися такого тепла і говорили: “Бійся січневої весни”, хоча тепла погода у цей день віщував ранню і теплу весну. Якщо на Феодосія була відлига, то готувалися до затяжної весни.

Джерело.

You cannot copy content of this page