fbpx
Лайфхаки
Чи можна їсти одну і ту ж їжу кожен день

Одна і та ж їжа день у день швидко набридає, але на її приготування йде набагато менше часу.

Плюси

Не потрібно кожного разу рахувати калорії

Якщо ви намагаєтеся скинути вагу, підрахунок калорій може значно спростити завдання, але робити це з кожним новим блюдом досить утомливо. Коли ви постійно їсте одне або кілька страв, за калоріями стежити набагато легше, адже підрахувати їх потрібно всього один раз.

Читайте також: ЩО МОЖНА І НЕ МОЖНА ЇСТИ, ЯКЩО БОЛИТЬ ЖИВІТ

Правильне харчування швидше входить в звичку

Коли ви день у день обідаєте або перекушуєте чимось одним, це без особливих зусиль входить в звичку. Головне, виберіть якесь корисне блюдо, тоді правильне харчування вкорениться швидше.

Менше часу йде на приготування

Якщо робити потрібно тільки одне блюдо, можна у вихідні заготовити порції на весь тиждень вперед . Тоді не доведеться витрачати час на приготування їжі після важкого робочого дня.

Не потрібно мучитися з вибором

Чим більше рішень ми приймаємо протягом дня, тим складніше нам робити правильний вибір. У тому числі і про те, що з’їсти. Дослідники виявили, що ті, хто відчуває велику когнітивну навантаження або сильно втомлюється, рідше вибирають здорове харчування.

Менше шансів з’їсти щось швидке і шкідливий

Коли ви знаєте, яке блюдо з’їсте на обід або вечерю, у вас буде менше приводів купити фастфуд чи ще щось шкідливе. Ще краще, якщо їжа заздалегідь приготована.

Менше спокус

Різноманітність часто призводить до зайвої ваги, адже нам хочеться спробувати всього хоча б потроху, особливо коли мова йде про солодощі або інших калорійних продуктах. А коли блюдо тільки одне, ми з’їдаємо менше.

Мінуси

Одноманітність швидко набридає

В ідеалі ми повинні передчувати наступний прийом їжі. Навряд чи вийде дотримуватися дієти або здорового харчування, коли ви вже дивитися не можете на одні і ті ж продукти.

Брак поживних речовин

Нам необхідні фрукти, овочі, білки і злаки, щоб організм отримував достатньо поживних речовин і вітамінів. Якщо обмежити дієту одним-двома стравами, можна заробити проблеми зі здоров’ям.

Читайте також: НАЙКОРИСНІШИЙ ДЕСЕРТ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЯ: НАЗВАЛИ ЛІКАРІ

Ризик порушення обміну речовин

Дослідники виявили, що раціон, що включає різноманітні багаті поживними речовинами продукти, корисний для обміну речовин. У тому числі він знижує ризик виникнення гіпертензії, підвищеного холестерину і зайвої ваги.

Недолік корисних бактерій

Більша різноманітність продуктів і їх чергування збільшують кількість корисних бактерій в кишечнику. А їх недолік часто пов’язують з ожирінням.

Отже, вибирайте схожі, але не ідентичні страви, щоб opгaнізм отримував різноманітні поживні речовини. Спробуйте хоча б трохи змінити свої улюблені страви, так вони не набриднуть вам і принесуть більше користі.

А щоб в кишечнику було більше корисних бактерій, додайте в свій раціон ферментовані продукти: кефір, квашену капусту, грецький йогурт.

Джерело.

facebook