Коли живіт болить, потрібно його лікувати. Але під час лікування, яке може розтягнутися на кілька днів, потрібно чимось харчуватися, щоб одночасно не розгубити сили і не зробити собі гірше.
Загальні принципи харчування
Неважливо, чому саме у вас так розболівся живіт, що доводиться переглянути харчування. Може бути, це гастрит, виразка, oтpyєння, проблеми з кишечником або жовчним мiхypoм. Принципи харчування, які допоможуть тобто без cтpaждань, однакові.
- Маленькі порції. Травній системі і без того погано, не перевантажуйте її роботою. Краще їсти частіше, але потроху, не додаючи до основних симптомів ще й важкість у животі.
- М’яка консистенція. Їжа повинна бути рідкою або м’якою, краще зробити з продуктів пюре. Якщо пюре не виходить, то ретельно пережовувати їжу.
- Температура тіла. Щоб не дратувати травний тракт, нагрівайте їжу до температури тіла – 36-38 ° С.
Читайте також: ДОГЛЯД ЗА СОБОЮ: ЯК ТРИМАТИ СЕБЕ В ФОРМІ ВОСЕНИ
Продукти, які можна
Для кожного зaxвopювання шлунка існують свої варіанти дієти, і якщо лікар каже вам, що потрібно і що не можна їсти, то слухайте уважно і запам’ятовуйте. У разі xвopoго живота харчування іноді не менш важливо, ніж ліки.
Але якщо ви все прослухали або сумніваєтеся, то спробуйте ці продукти:
1. Бульйон. Саме з овочевих або м’ясних бульйонів треба починати, якщо від болю ніщо інше не лізе. Варіть його з нежирного м’яса і без спецій.
2. Рис. Не корисний коричневий, а звичайний білий варений рис. Він допоможе зупинити діарею і забезпечить opгaнiзм енергією.
3. Банани. На відміну від багатьох інших фруктів банани не дратують травний тракт, а ще в них багато калію, який потрібен для відновлення сольового балансу, якщо у вас була блювота або діарея.
4. Сухарі або тости. Краще з білого хліба або булки. Цільнозерновий хліб з клітковиною не сподобається xвopoму кишечнику.
5. Печені яблука. У яблуках багато пектину, тому пюре з печених яблук надає легкий в’яжучий ефект. Крім того, таке пюре легко засвоюється і містить багато корисних речовин.
Продукти, які не можна
Коли живіт болить, на заборонені продукти особливо і не тягне. Зате, коли починається одужання, хочеться чогось особливого.
Але не поспішайте відмовлятися від лікувального раціону: відновлювати колишній режим харчування треба поступово. Тому тимчасово виключіть:
1. Все гостре. Спеції, солоності, копченості, все мариноване і консервоване залиште до кращих часів.
2. Свіжі овочі та фрукти. Це дуже корисно, але не тоді, коли проблеми з травленням. Перебір з грубою клітковиною в цей період зробить гірше.
3. Молочні продукти. В принципі, не вся молочна продукція відноситься до забороненої групи, знежирене молоко або несолодкий і нежирний йогурт можна, але з обережністю. Жирні молочні продукти і кисломолочні під забороною.
4. Смажене і жирне. Взагалі менше жирів, тому що для їх переробки opгaнiзмy потрібно більше сил.
5. Яйця. З яйцями все не так просто. Парові омлети без жовтків можна майже за будь-яких зaxвopювaннях, а ось варені яйця і жовтки – далеко не завжди, тому що вони володіють жовчогінним ефектом.
6. Правильне харчування допоможе швидше розправитися з xвopoбою і перейти до звичних продуктів. Краще посидіти пару зайвий днів на рисі з яблучним пюре, ніж знову страждати від болю.