Подорожчання газу для населення в поточному опалювальному сезоні не буде, але формула утворення ціни на газ газ, згідно з вимогами МВФ, повинна бути змінена. Про це заявив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.
“Ціна на газ в опалювальному сезоні підвищуватися не буде. Економічних передумов для підвищення немає”, – зазначив Розенко і додав, що формула ціноутворення буде розроблена до осені 2018 року.
За словами віце-прем’єра, нинішня формула некоректна і не відображає ринкової вартості газу.
“Зараз переговори з МВФ відбуваються тільки з тієї точки зору, яку правильну формулу нам записати, щоб ні у кого не виникало запитань – ні у МВФ, ні в уряду України, і, найголовніше, щоб ця формула була зрозуміла громадянам України”, – заявив Розенко.
Читайте також: КОЛИ ПІДВИЩАТЬ “МІНІМАЛКУ” В УКРАЇНІ: РОЗЕНКО НАЗВАВ ТЕРМІНИ
Вчора, 22 лютого, спікер Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що дискусія з МВФ про підвищення тарифів на газ в Україні знаходиться в “гарячій” стадії.
За словами глави парламенту, під час зустрічі з представниками МВФ говорилося про те, щоб збільшення тарифів проходило поетапно. При цьому Парубій прогнозує, що остаточні домовленості будуть досягнуті до травня.
Як повідомлялося, нещодавно в розпорядженні українських ЗМІ опинився підготовлений Мінфіном аналіз проекту фінансового плану “Нафтогазу”. Згідно з цим документом, ціна на газ для населення в Україні може зрости на 62% з 1 квітня і на 73% (в порівнянні з сьогоднішньою вартістю) – з 1 жовтня 2018 року.
Тобто, спочатку газ може подорожчати до 8 030 грн за тисячу кубів, а восени – до 8 530 грн. Зараз встановлена ціна становить 4 942 грн. Однак варто враховувати, що в аналітичному документі Мінфіну йдеться лише про закупівельну ціну на газ, тоді як в тариф входить також плата за транспортування і розподіл газу.
Крім цього сплачується ПДВ. Наприклад, при закупівельній ціні на рівні 4 942 грн тариф на газ становить 6 957,9 грн.
При цьому міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що, крім МВФ, в розробці моделі газового ринку також бере участь Світовий банк. Данилюк розраховує, що в результаті розробки нового механізму розрахунків тарифи на блакитне паливо можуть знизитися.