Чи шкідливий гель-лак? Останнім часом манікюр гель-лаком стає необхідністю, а не святковим приводом. Це покриття, яке полюбляють дівчата, на тривалий час забезпечує нігтям належний вигляд.
Однак часто натрапляємо на застереження, що така косметика може зашкодити нігтьовій пластині, а лампа, в якій продукт миттєво засихає, згубна для клітин шкіри, пише “24” канал.
Де перебільшують, а де кажуть правду. У цьому нам допомогла майстер манікюру Зоряна Горошко.
Це сьогодні гель-лак (шеллак) на нігтях уже є трендом. Проте років із 10 тому фахівці індустрії краси ламали голови над тим, як винайти формулу покриття, яке б довго носилося, чудово виглядало та не шкодило нігтям.
Завдяки науковим розробкам і коштам, що їх вклали у дослідження продукції, а згодом і в її промоцію, вдалося відшукати засіб, популярність якого росте, а спектр його застосування у моді ширшає кожного року.
Проте паралельно чуємо чимало про шкоду такої процедури для нігтів. Спробуємо розвіяти чи підтвердити деякі припущення.
Читайте також: ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ПЛОСКОСТОПІСТЬ І ЩО З НИМ РОБИТИ
Міф №1: УФ-лампа спричиняє шкірні захворювання
Одним із найпоширеніших висловів, що стосуються шкоди манікюру, де використовують шеллаки, є такий: “Випромінювання, яке виділяє ультрафіолетова лампа, може викликати рак шкіри”. Майстер нейл-арту Зоряна Горошко переконує, що це не так. Вона покладається на американських вчених.
“Оскільки виробником більшості гель-лаків є Америка, дослідження, пов’язані з їхньою якістю та впливом на нігті, влаштовують тамтешнні фахівці. Заодно вони й тестують ультрафіолетові лампи. І, згідно з останніми випробуваннями, ризик для шкіри УФ, а особливо LED-лампи нового покоління мають мінімальний.
Зокрема, останні, завдяки швидкій полімеризації, сушать гель-лак за лічені секунди і шкіру не пересушують. Та й випромінюють довгохвильовий діапазон ультрафіолету (від 375 до 410 нанометрів), який не шкодить людині.
Однак, якщо задуматися: скільки часу під час манікюру дівчата тримають руки у таких лампах? Це 30 секунд-хвилина для кожної, а загалом – 4-5 хвилин протягом сеансу”, – зазначає Горошко.
Вчені кажуть, що 10 хвилин перебування на сонці замінять рік манікюру гель-лаком. На спеці ж перебуваємо годинами, особливо тоді, коли засмагаємо, – додає експерт.
Гель-лак не можна носити понад 3 тижні.
Міф №2: Гель-лак може викликати алергію
За словами фахівця, таких випадків буває один на тисячу. Мінімізовують алергічну реакцію на цей косметичний засіб і дерматологи. Адже припустити чи, зрештою, точно визначити, на що саме вона відбулась, практично неможливо.
“Це може бути рідина для миття посуду, новий косметичний засіб, який шкіра рук чомусь не сприйняла, або ж один зі складників антисептику, яким обробляємо руки під час манікюру. Ще однією причиною алергії є тривале носіння покриття – це понад три тижні.
І токсини, що накопичуються протягом цього часу в opгaнiзмi, так би мовити, чекають сприятливого сигналу, аби діяти, приміром, стресів чи зниження імунітету. От саме тоді алергія може дати про себе знати і проявитися на нігтях”, – переконує вона.
Міф №3: Через шеллак ніготь позбавляється повітря
Тому через таку думку вирішуємо влаштувати після чергового манікюру невеличку перерву, бодай на тиждень: аби нігті відпочили, не пожовтіли та не розшарувалися.
Проте майстер манікюру зауважує, що стан нігтьової платини, її гладкість та колір, довжина нігтів і їх ріст залежать лише від того, як наш організм почуває себе всередині.
Нігті не мають легень і не здатні поглинати повітря. Усе, що необхідне для функціонування нігтьової пластини, постачає кров, яка циркулює від і до зони матриксу (там, де пластина створюється із живильних речовин) та нігтьового ложе.
Гель-лак же захищає наші нігті від ушкоджень, слугує захисним шаром, – пояснює експерт.
Відтак, щоби покриття слугувало довше і краще забезпечувало нігті від негативних впливів зовнішнього середовища, варто пам’ятати про технологію манікюру із шеллаком.
Як правильно знімати, наносити та носити гель-лак
Важливим етапом манікюру, в яких майстри застосовують гель-лак, є вміння правильно зняти покриття. Це буде передумовою того, що наступне ляже на ніготь рівномірно.
“Ні в якому разі не можна знімати гель-лак самотужки, бо разом із ним здеремо верхній шар нігтьової пластини. Нігті потрібно або замочити і потім лак, що розчинився завдяки спеціальним засобам, акуратно усунути лопаточкою.
Цього сезону модні експерти віддають перевагу матовому покриттю, що ефектно виглядає як на довгих, так і на коротких нігтях, а ще пастельним тонам.
“Рожевий, ніжно-блакитний, м’ятний, лимонний, пісковий, марсала, актуальними є і неонові кольори, і французький манікюр, однак не білий, а кольоровий. Актуальні дизайни цього літа – флористика, геометрія та мінімалізм. Форма нігтів зараз популярна мигдалевидна”.
Відтак на свій смак обирайте, яким улітку буде ваш манікюр, і пам’ятайте, що така процедура може бути безпечною та надійною лише у кваліфікованого майстра.
Недавні записи
- Гороскоп на 20 квітня 2021 для всіх знаків Зодіаку: деяким знакам Зодіаку буде дуже важко зосередитися, а в декого навпаки, відкриються лідерські задатки. Дізнайтесь, що ж зорі підготували саме для вас!
- Відпочинок в Єгипті був запланований вже давно, тому змінювати щось в останній момент не було б розумним. – Як ти, люба? Надіюсь вже краще? Ти ж не забула, у нас завтра літак?, – сказав Дмитро до Уляни, як тільки та переступила поріг квартири. – Дім, тобі вже 35 стукнуло, а ти досі поводишся, як дитина. – Після відпочинку Уляна зібрала свої речі і з’їхала від “коханого” не задумуючись
- Я виходила заміж молода, і як кажуть, зелена, бо була при надії. Антону було 22, а мені й дев’ятнадцяти ще не виповнилося. Як бідно ми тоді жили, навіть описувати не хочу – любов затьмарювала очі. Будучи на солідному терміні, я вирішила зустріти свого чоловіка, який повинен був приїхати на метро. – Ти чого мене позориш?, – сказав Антон, коли ми зустрілись. Я тоді йшла додому позаду нього і заливалась слізьми
- Особлива молитва до Всечесного Бога за батьків: дякую Тобі за любов до моїх батьків, яка закладена в моєму серці, і нагороди їх довгим та щасливим життям!
- Вікторії не було й двох років, як її мама, а моя дружина, яку я поважав, любив і цінував, вирішила нас покинути, і переїхати до “іншого чоловіка”. Ні мої вмовляння, ні тещі, не допомогли. Не знаю, чи впорався б я сам з дочкою, якби не Іванна Степанівна. Вона, можна сказати, допомогла мені поставити доньку на ноги. Коли Віка була в одинадцятому класі, я вперше, за стільки часу, побачив знайомі очі, але Наталі були потрібні лише гроші. Ні дочка, ні мама, ні я – її не цікавили