fbpx
Суспільство
Чи шкідливий гель-лак для нігтів

Чи шкідливий гель-лак? Останнім часом манікюр гель-лаком стає необхідністю, а не святковим приводом. Це покриття, яке полюбляють дівчата, на тривалий час забезпечує нігтям належний вигляд.

Однак часто натрапляємо на застереження, що така косметика може зашкодити нігтьовій пластині, а лампа, в якій продукт миттєво засихає, згубна для клітин шкіри, пише “24” канал.

Де перебільшують, а де кажуть правду. У цьому нам допомогла майстер манікюру Зоряна Горошко.

Це сьогодні гель-лак (шеллак) на нігтях уже є трендом. Проте років із 10 тому фахівці індустрії краси ламали голови над тим, як винайти формулу покриття, яке б довго носилося, чудово виглядало та не шкодило нігтям.

Завдяки науковим розробкам і коштам, що їх вклали у дослідження продукції, а згодом і в її промоцію, вдалося відшукати засіб, популярність якого росте, а спектр його застосування у моді ширшає кожного року.

Проте паралельно чуємо чимало про шкоду такої процедури для нігтів. Спробуємо розвіяти чи підтвердити деякі припущення.

Читайте також: ЧИМ ЗАГРОЖУЄ ПЛОСКОСТОПІСТЬ І ЩО З НИМ РОБИТИ

Міф №1: УФ-лампа спричиняє шкірні захворювання

Одним із найпоширеніших висловів, що стосуються шкоди манікюру, де використовують шеллаки, є такий: “Випромінювання, яке виділяє ультрафіолетова лампа, може викликати рак шкіри”. Майстер нейл-арту Зоряна Горошко переконує, що це не так. Вона покладається на американських вчених.

“Оскільки виробником більшості гель-лаків є Америка, дослідження, пов’язані з їхньою якістю та впливом на нігті, влаштовують тамтешнні фахівці. Заодно вони й тестують ультрафіолетові лампи. І, згідно з останніми випробуваннями, ризик для шкіри УФ, а особливо LED-лампи нового покоління мають мінімальний.

Зокрема, останні, завдяки швидкій полімеризації, сушать гель-лак за лічені секунди і шкіру не пересушують. Та й випромінюють довгохвильовий діапазон ультрафіолету (від 375 до 410 нанометрів), який не шкодить людині.

Однак, якщо задуматися: скільки часу під час манікюру дівчата тримають руки у таких лампах? Це 30 секунд-хвилина для кожної, а загалом – 4-5 хвилин протягом сеансу”, – зазначає Горошко.

Вчені кажуть, що 10 хвилин перебування на сонці замінять рік манікюру гель-лаком. На спеці ж перебуваємо годинами, особливо тоді, коли засмагаємо, – додає експерт.

Гель-лак не можна носити понад 3 тижні.

Міф №2: Гель-лак може викликати алергію

За словами фахівця, таких випадків буває один на тисячу. Мінімізовують алергічну реакцію на цей косметичний засіб і дерматологи. Адже припустити чи, зрештою, точно визначити, на що саме вона відбулась, практично неможливо.

“Це може бути рідина для миття посуду, новий косметичний засіб, який шкіра рук чомусь не сприйняла, або ж один зі складників антисептику, яким обробляємо руки під час манікюру. Ще однією причиною алергії є тривале носіння покриття – це понад три тижні.

І токсини, що накопичуються протягом цього часу в opгaнiзмi, так би мовити, чекають сприятливого сигналу, аби діяти, приміром, стресів чи зниження імунітету. От саме тоді алергія може дати про себе знати і проявитися на нігтях”, – переконує вона.

Міф №3: Через шеллак ніготь позбавляється повітря

Тому через таку думку вирішуємо влаштувати після чергового манікюру невеличку перерву, бодай на тиждень: аби нігті відпочили, не пожовтіли та не розшарувалися.

Проте майстер манікюру зауважує, що стан нігтьової платини, її гладкість та колір, довжина нігтів і їх ріст залежать лише від того, як наш організм почуває себе всередині.

Нігті не мають легень і не здатні поглинати повітря. Усе, що необхідне для функціонування нігтьової пластини, постачає кров, яка циркулює від і до зони матриксу (там, де пластина створюється із живильних речовин) та нігтьового ложе.

Гель-лак же захищає наші нігті від ушкоджень, слугує захисним шаром, – пояснює експерт.

Відтак, щоби покриття слугувало довше і краще забезпечувало нігті від негативних впливів зовнішнього середовища, варто пам’ятати про технологію манікюру із шеллаком.

Як правильно знімати, наносити та носити гель-лак

Важливим етапом манікюру, в яких майстри застосовують гель-лак, є вміння правильно зняти покриття. Це буде передумовою того, що наступне ляже на ніготь рівномірно.

“Ні в якому разі не можна знімати гель-лак самотужки, бо разом із ним здеремо верхній шар нігтьової пластини. Нігті потрібно або замочити і потім лак, що розчинився завдяки спеціальним засобам, акуратно усунути лопаточкою.

Цього сезону модні експерти віддають перевагу матовому покриттю, що ефектно виглядає як на довгих, так і на коротких нігтях, а ще пастельним тонам.

“Рожевий, ніжно-блакитний, м’ятний, лимонний, пісковий, марсала, актуальними є і неонові кольори, і французький манікюр, однак не білий, а кольоровий. Актуальні дизайни цього літа – флористика, геометрія та мінімалізм. Форма нігтів зараз популярна мигдалевидна”.

Відтак на свій смак обирайте, яким улітку буде ваш манікюр, і пам’ятайте, що така процедура може бути безпечною та надійною лише у кваліфікованого майстра.

You cannot copy content of this page