fbpx

Чи загрожує гривні “сезонний обвал” у серпні

Аналітики назвали фактори ризику для нацвалюти і розрахували прийдешній курс долара, пише «Сегодня».

Літнє затишшя на валютному ринку закінчується в серпні. Економіка поступово готується до осені – саме в серпні починаються активні закупівлі газу для опалювального періоду. Крім того, нарощують свою активність компанії сектора АПК і імпортери, які готуються до відпускний продажу.

У минулому році “серпневі” очікування виправдалися повністю. Якщо з початку червня 2016 року гривня не опускалася нижче рівня в 25 грн / дол., То починаючи з 10 серпня долар різко підскочив угору, досягнувши до кінця місяця позначки в 26,37 грн.

Напруга на ринку в минулому році погасив транш МВФ , який Україна отримала на початку вересня. Це допомогло знизити ризики, пов’язані в першу чергу з виплатою купонного доходу за старими євробондами України. Експерти проаналізували, чи повториться такий же сценарій в 2017 році.

“У серпні валютний ринок виходить з сезону низького попиту на іноземну валюту. Відповідно, баланс попиту і пропозиції на ринку буде змінюватися в бік переважання попиту.

Додатковий попит в найближчі місяці буде формувати нову хвилю покупки валюти для репатріації дивідендів компаній із зарубіжними акціонерами.

У той Водночас підстав для сильної девальвації гривні немає, так як ціни на товари українського експорту підтримуються на порівняно високому рівні “, – вважає головний економіст ” Альфа-Банку Україна “і зазначає , Що безготівковий курс долара складе на кінець серпня 26,6 грн.

Більш оптимістичні прогнози у директора казначейства банку ” Кредит Дніпро ” Олега Курінного. Він вважає, що безготівковий курс до початку осені складе до 26,2 грн / дол, а готівковий до 26,5 грн / дол.

“Ми очікуємо, що протягом місяця на валютному ринку буде зберігатися досить стабільна ситуація. Передумов для будь-яких різких коливань найближчим часом не спостерігається”, – зазначив Курінний.

У той же час директор департаменту ринкових досліджень агентства IBI-Rating Віктор Шулик прогнозує зростання готівкового курсу долара до 27 грн.

“Ризики для стабільності гривні в найближчі кілька тижнів можуть посилитися. По-перше, зберігається загроза для валютної ліквідності країни (і ЗВР зокрема) за позовами, що розглядаються міжнародними судами.

По-друге, немає конкретних прогнозів щодо умов (і збереження) співпраці з окремими міжнародними кредиторами, і по-третє – залишається відкритим питання збереження балансу по рахунку поточних операцій в умовах певного послаблення адміністративних обмежень з боку НБУ.

Поки наші очікування на поточний місяць в Ользен помірної девальвації національної валюти “, – пояснив Шулик.

Чи не виключає ймовірності традиційної серпневої девальвації і заступник директора аналітичного департаменту компанії ” Альпарі ” Наталя Мільчакова.

“Це ймовірно з кількох причин. По-перше, літо є традиційним часом ревальвації гривні, а коли літо закінчується, то гривня дешевшає до світових резервних валют.

По-друге, темпи зростання ВВП і промислового виробництва сповільнюються, і, ймовірно, Нацбанк може перестати так сильно утримувати гривню від зовнішніх потрясінь, щоб підняти конкурентоспроможність української експортної продукції.

По-третє, багато чого буде залежати від дій ФРС і Європейського центрального банку, тобто якщо долар почне зміцнюватися, або, наприклад, вро зміцниться ще більше, то на курсі гривні це не сповільнить позначитися негативно “, – вважає Мільчакова.

Читайте також: СИНОПТИК РОЗПОВІЛА, КОЛИ В УКРАЇНІ СПАДЕ СПЕКА

Нагадаємо, на сьогодні, 1 серпня, Н БУ встановив такі курси основних іноземних валют до гривні :

1 долар США – 25,85 грн;  1 євро – 30,31 грн;

10 російських рублів – 4,3 грн.

Згідно з базовим сценарієм першої в Україні трирічної Бюджетної резолюції, в 2017 році середньорічний курс гривні прогнозується на рівні 27,8 грн / дол., В 2018 році – на рівні 29,3 грн / дол., В 2019 – 30,5 грн / дол ., а в 2020 – 31 грн / дол.

You cannot copy content of this page