fbpx

Чого чекати українцям в листопаді: запуск тендера для 4G і повний перерахунок пенсій

У листопаді для українців закінчать осучаснення пенсій та виплатять гроші за зекономлені субсидії.

Країну очікує запуск нового сервісу безконтактної оплати Android Pay, заклик на службу офіцерів запасу, монетизація субсидій і багато іншого. Як зміниться життя українців в листопад.

Перерахунок пенсій проведуть повністю для всіх пенсіонерів

У листопаді для українців завершиться осучаснення пенсій. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, розмір пенсії збільшився вже для 90% пенсіонерів, тобто для 10,24 млн осіб.

Але ще не були проведені перерахунки приблизно для 900 тис. Осіб, які раніше отримували спецпенсії. Для них розмір виплат повинен змінитися вже в листопаді цього року.

До слова, перерахунок проходить за новою формулою з коефіцієнтом 1,0 і з урахуванням що виросла середньої зарплати.

“Частина пенсіонерів можуть отримати підвищення в листопаді через необхідність проведення перерахунку, в такому випадку в листопаді будуть доплати. Для пенсіонерів тут нічого нового, вони знайомі з такою практикою”, – пояснив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Так, нагадаємо, що 3 жовтня Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років з 1 січня 2018 року.

Читайте також: ЗБИРАЛАСЯ ЗАМІЖ, А ПОПАЛА ПІД КОЛЕСА: В ХАРКОВІ ПОХОВАЛИ ЖEPТВY ДТП НА СУМЩИНІ

Запустять тендери для 4G

У жовтні цього року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) заявила, що тендер для отримання ліцензій на надання послуг зв’язку стандарту 4G в діапазоні 2600 МГц. пройде вже в першій декаді листопада.

“Ухвалення цього рішення означає початок активної фази підготовки до 4G-тендеру в діапазоні 2600 МГц, що передбачає конкретні терміни виконання всіх необхідних процедур.

Наступний крок – подання” ММДС-Україна “в двотижневий термін плану конверсії”, – наголошується в повідомленні НКРЗІ, і додається , що паралельно почнеться підготовка до 4G-тендеру в діапазоні 1800 МГц.

Як відомо, про запуск 4G в Україні вже говорять досить довгий час, але однією з головних проблем була відсутність вільних частот.

Так, для зв’язку четвертого покоління потрібні мережі CDMA 800, GSM 900/1800, UMTS 2100, але всі вони в країні вже зайняті, тому Кабмін пропонує операторам дві частоти для запуску 4G – 1800 МГц і 2600 МГц.

У нічних поїздах Укрзалізниці стане доступним повноцінне харчування

Нещодавно, в.о. голови правління Укрзалізниці Євген Кравцов на своїй сторінці в Twitter повідомив, що вони введуть послугу гарячого харчування в нічних поїздах. Кравцов розповів, що в меню увійдуть перші страви, сендвічі, снеки і десерти, і все це почне функціонувати вже з цього листопада.

Пасажири зможуть зробити попереднє замовлення послуги харчування тоді, коли купують квитки, або ж купити вподобаний блюдо безпосередньо в поїзді. Також в УЗ запевняють, що вартість їжі буде такою, як в закладах громадського харчування середньої цінової категорії.

Доведеться оновити водійські права для поїздок в ЄС

У листопаді 2017 року в Україні повністю завершиться впровадження директив ЄС щодо водійських прав. Так, вже з 1 січня 2018 року “міжнародні” водійські права перестануть діяти на території країн ЄС.

Уже зараз українських водіїв з безстроковими посвідченнями часто не пускають в Європу, тому для поїздок за кордон потрібно зробити права нового зразка.

Для цього не доведеться заново здавати ПДР, необхідно буде тільки пройти медогляд і заплатити 201 грн. за нові права. Видаватися вони будуть максимум на 15 років, а для водіїв вантажного транспорту – на 5.

“Ми також пропонуємо встановити в посвідченнях мікрочіпи. Наші сервісні центри вже забезпечені всім необхідним обладнанням, це убезпечить людей від підробок”, – заявив Владислав Криклій, начальник головного сервісного центру.

В армію можуть закликати офіцерів запасу

Осінній призов в Україні стартував ще 2 жовтня, а завершиться тільки 30 листопада. Згідно з рішенням Кабміну призову на строкову військову службу підлягають 10 460 чоловік.

У листопаді також повинен пройти новий заклик офіцерів запасу. Вперше за всі роки незалежності заклик офіцерів запасу почався в країні в червні цього року. Закликали тих, хто пройшов підготовку на військових кафедрах, але так і не служив до 43 років.

На початку жовтня повідомлялося, що головне управління персоналу Генштабу рекомендуватиме закликати до 500 офіцерів запасу для проходження служби на базах, складах і арсеналах зберігання боєприпасів. У деяких областях, таких як Харківська і Запорізька вже почали закликати офіцерів запасу.

“Це буде до 500 (людина), мабуть. Але ще рішення буде приймати міністр оборони, виходячи з потреби”, – заявив тоді заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант Артур Артеменко, передає Укрінформ.

Зараз ЗМІ повідомляють про те, що в листопаді дійсно закличуть деякі число офіцерів, які закінчили військові кафедри. В кінці жовтня вже були сформовані списки людей, які повинні отримати компенсацію за еконономію.

Джерело.

You cannot copy content of this page