Дії НБУ щодо підвищення облікової ставки виявилися жорсткими, відзначають аналітики.
Курс продажу безготівкового долара в Україні в січні знизився на 0,9% до 27,87 грн., готівкового – на 0,5% до 28,02 грн. Більшу частину місяця гривня перебувала під тиском високого попиту. Однак після рішення НБУ підвищити облікову ставку до 16% ситуація стабілізувалася, і національна валюта зміцнилася.
За прогнозами аналітиків, курс долара в лютому буде коливатися в діапазоні 27,25 – 28,5 грн. На початку місяця підвищиться попит на валюту з боку інвесторів-нерезидентів, прогнозують експерти.
Фахівці відзначають, що періодично курс гривні буде під тиском від відшкодування ПДВ, через що експортери скорочують обсяги продажу валюти. Зміцниться нижче 27 грн. за долар гривня може в разі відновлення співпраці з МВФ або зростання євро на світових ринках, вважають аналітики.
Читайте також: УКРАЇНЦІВ З ВЕЛИКИМИ КУПЮРАМИ ВИГАНЯЮТЬ З МАРШРУТОК: ЧИ ЗОБОВ’ЯЗАНИЙ ВОДІЙ ДАТИ ЗДАЧУ
“В кінці лютого підтримку гривні надасть сезонний фактор – зниження попиту на валюту з боку критичного імпорту. У свою чергу аграрії, при сприятливих погодних умовах, будуть готуватися до посівної, і заводити іноземну валюту в країну” – зазначає аналітик Андрій Шевчишин.
За його словами, дії НБУ щодо підвищення облікової ставки виявилися жорсткими, в результаті чого була зв’язана гривнева ліквідність і, відповідно, обмежені можливості для спекуляцій. До слова, в разі збереження інфляційного тиску, регулятор має намір і далі посилювати грошово-кредитну політику.
“Важливим чинником припливу валюти також може стати приватизація, під яку інвестори, в тому числі резиденти з офшорних зон, будуть заводити капітали.
Підтримку гривні нададуть позитивні тенденції на основних експортних напрямках України, а також зростання євро на світових ринках. Середній курс продажу готівкового євро в Україні до кінця лютого може коливатися в діапазоні 33,5-35 грн.,”– вважає Шевчишин.