fbpx

Чому 10 вересня треба згадати Анну та Саву і молитися про порятунок

У цей день вивозили снопи, хліб складали у скирти, поспішачи прибрати його перед настанням вересневої негоди.

10 вересня вшановують пам’ять святої Анни Пророчиці і святого Сави Крипецького. Анна народилася в Єрусалимі і була благочестивою вдовою, яка належала до тієї категорії обраних, які зустріли Ісуса Христа ще в дитячому віці, коли Марія та Йосип вперше прийшли з ним до храму.

Що стосується святого Сави Крипецького, то він жив пізніше – в XV столітті. Відомо, що Сава прийняв чернечий постриг. Дотримувався суворого посту і проводив час в молитвах, роздумах про Бога.

Часто до Сави приходили люди за порадою. Одного разу до нього з’явився навіть князь разом зі своєю хворою дружиною, і завдяки молитвам Сави, жінка повністю вилікувалася від недуги.

Читайте також: ШИПШИНА: КОРИСТЬ І РЕЦЕПТИ ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ІМУНІТЕТУ

Преподобний Сава завжди говорив про дотримання тілесної і моральної чистоти, схиляв людей до праведного способу життя.

Навіть після смерті Сава залишився покровителем своєї чернечої обителі. Одного разу з’явився розбійникам, які прийшли пограбувати монастир. Згідно з легендою, ватажок банди вирішив покаятися і сам повірив у Бога.

У день 10 вересня завершувалися останні збирання хлібів. 10 вересня вивозили з полів снопи, які укладали в скирти. Прибирали коноплю і збирали урожай яблук.

Наближався час затяжних дощів, і потрібно було вберегти врожай від негоди. 10 вересня завершували озимий посів пшениці.

У цей день молилися і просили зцілити людину від пияцтва. Говорили, що свататися 10 вересня не варто, оскільки, за прикметами, це обіцяє біду.

10 вересня проводились осінні ярмарки, на яких можна було купити велику кількість фруктів і овочів, одяг, домашнє начиння.

Народні прикмети на 10 вересня

Сухий вересень – прикмета того, що зимові дні настануть нескоро.

Гуси і журавлі 10 вересня ще не відлетіли у теплі краї – зима буде пізньою і теплою.

Якщо людина народилася 10 вересня, то в якості талісмана варто носити агат і хризоліт.

Джерело.

You cannot copy content of this page