Шипшина: користь і рецепти для зміцнення імунітету

Вересень – саме час згадати про шипшину, плоди якої до цього часу вже дозрілі. Якщо застуда в твої плани на осінь і зиму не входить, пий відвар шипшини і їж її свіжою.

На Русі червоні, помаранчеві або коричневі ягоди міняли тільки на оксамит, атлас и соболині хутра. Та й сьогодні лікарські властивості шипшини в пошані.

Корисні властивості шипшини

Вітаміну С в ягодах шипшини більше, ніж в смородині в 10 разів і лимоні в 40 разів! А крім вітамінів в них містяться залізо, калій, магній, opганічні кислоти і дубильні речовини.

Корисні властивості шипшини використовують насамперед для підвищення імунітету і працездатності. Шипшина допоможе усунути захворювання, пов’язані з поганим кровообігом, печінкою і підшлунковою залозою.

Купуючи ягоди шипшини, зверни увагу на їх зовнішній вигляд: плоди повинні бути пружними, чистими, без пилу.

Сушимо ягоди шипшини

Для збереження всіх корисних властивостей ягоди шипшини сушать у теплому приміщенні.

Читайте також:  Дивовижна користь ЧАСНИКОВОГО ЛУШПІННЯ ДЛЯ ЗДОРОВ’Я

Напій для імунітету (відвар шипшини)

Відвар шипшини має багато корисних властивостей. Він є полівітамінним, жовчогінним, слабо сечогіннім, знижуючим кpoв’яний тиск засобом, сприяє виробленню червоних кpoв’яних тілець, зміцнює судинні стінки (застосовується при носових крpoвотечах у дітей), покращує апетит.

Візьми 1 ст. л. шипшини, залий їх 200 мл теплої води (35-40’С) і настоюй кілька годин або залиш на ніч.

У відвар можна додати мед – це тільки посилить лікувальні властивості засобу. Пий його по 50-100 мл за півгодини до їди. З таким ліками жодні застуди, віруси и хандра нестрашні.

Сироп з шипшини

1 кг свіжих плодів, відокремлених від насіння, ретельно промий в холодній воді, потім очистити від волосків, подрібни на м’ясорубці.

Залити 6 склянками води, кип’ятити 10 хвилин, додати 1 кг цукру і продовжувати варити 15-20 хвилин. Процідити через сито і розлити в пляшки.

Напій з шипшини і чорниці

3 ст. ложки подрібнених сушених плодів шипшини и 1 ст. ложку сушених ягід чорниці змішати, залити 5 склянками окропу, настояти 15-20 хвилин.

Відвар процідити. Вичавки знову залити окропом. З’єднати обидва відвари, покласти 3 ст. ложки меду.

Варення з шипшини

Готується варення з шипшини точно так само, як і звичайне. Правда, прийдеться трішки попрацювати: промити плоди водою, очистити від насіння.

Кількість цукрів дорівнює вазі очищеної шипшини. Можна змішати з обліпихою.

Джерело.