fbpx
Суспільство
Чому 16 вересня, потрібно спалити весь мотлох і чекати на щастя

У цей день прийнято було спалювати сміття і усілякий непотрібно. У церкві 16 вересня вшановується пам’ять святої Домни Нікодімійської, яка жила під час царювання імператора Максиміліана.

Спочатку Домна була язичницької жрицею, але згодом прийняла християнство. Під час гонінь на християн, opгaнiзованих Максиміліаном, Домна постраждала за свою віру і відтоді вшановується в ранзі мучениці.

16 вересня прийнято було наводити в будинках порядок, позбуватися від різного мотлоху, який накопичився протягом літа. Все зібране сміття і непотрібні речі спалювали. 16 вересня починалися холоди, і селяни поспішали переселитися в будинок з літніх веранд.

У цей день прийнято наводити порядок на подвір’ях і в скринях. З ранку до пізнього вечора в будинку перебирали запаси і викидали всякий мотлох і непотріб.

Читайте також: ДОГЛЯД ЗА СОБОЮ: ЯК ТРИМАТИ СЕБЕ В ФОРМІ ВОСЕНИ

Мішки з-під картоплі, брудне взуття мили в річці або в будь-який проточній воді, а те, що вже не потрібно, зіпсовано, зламано, спалювали разом з картоплинням.

Вважалося, що це вірний спосіб забезпечити благополуччя і щастя для всієї родини на цілий рік. У цей день продовжується збирання льону.

Прийнято було не тільки спалювати сміття і усілякий непотріб, але також розвішувати навколо городу, на стовпи, дахи будинків різний мотлох. Вважали, що це захистить худобу, урожай і будинок від нещастя.

Народні прикмети на 16 вересня

Якщо людина народилася 16 вересня, то її талісманом є топаз і бурштин – ці камені потрібно носити в якості оберегів

Якщо зібрати все сміття в будинку і спалити, то весь рік, за прикметами, щасливим буде

Червоний захід – прикмета, що зовсім скоро можна очікувати затяжних холодів і навіть заморозків вранці

Дощ пішов 16 вересня – швидше за все, осінь буде сухою і без опадів.

Джерело.