fbpx

Чому 20 липня треба полежати на ниві, і що в цей день приносять додому

У народі помітили, шо 20 липня починалися сильні дощі, тому намагалися завершити усі польові роботи

20 липня вшановується пам’ять преподобної Єфросинії, відомої, як Авдотья або Євдокія.

Народилася вона в сім’ї князя Дмитра Костянтиновича. У Авдотьї було п’ятеро синів, і вони були дуже здивовані, коли мати вирішила прийняти чернечий постриг, після чого отримала ім’я Єфросинія.

Відомо, що до цього ходила чутка про те, що княгиня носить стільки одягів та прикрас, щоб сподобатися своїм коханцям, і цим її сини були дуже засмучені.

Однак Авдотья скинула одежу, і під ними було тіло виснажене і худе, чим вона і довела, що вірить в Христа, і дорікнути її в гріху неможливо. В останні роки Єфросинія (Авдотья) багато молилася і здійснювала добрі справи.

У народі Авдотью прозвали Сіногнійкою, тому що на її іменини, 20 липня, часто траплялися дощі, і вони дуже заважали заготівлі сіна на зиму. Сіно при великій вологості починало гнити, а тому, поспішали прибрати його заздалегідь, до настання 20 липня. Починалася жнива.

У поле 20 липня вирушали, виконуючи народні пісні, завернувши серпи в рушники. Була поширена традиція, згідно з якою перший сніп потрібно було цим рушником обв’язати, а потім нести до церкви і освячувати.

Також був обряд, при якому жінка повинна була зрізати перші колоски, зробити з них пояс, підв’язатися ними і вимовити: “Як матінка жито рік стояла, так не втомилася, так щоб і моя спина не втомлювалася”.

Прийнято було 20 липня після жнив лежачи кататися по всій ниві і говорити: “Нива ти, нива, подай мою силу”. Потрібно було робити це таємно від оточуючих.

Селяни часто ставили перший сніп в передньому кутку хати і зберігали його до самої осені. У день Покрови пригощали цим сіном кіз і коней, оскільки вважалося, що в цьому випадку вони будуть їсти корм, приготований їм на зиму.

Часто 20 липня ворожили. Наприклад, могли кидати серпи в ниву. Якщо серп в землю увіткнеться – значить, за прикметами, що людина, на яку ворожили, скоро помре.

Читайте також: ФОРМУЛА «10-3-2-1-0» ПОДАРУЄ ВАМ МІЦНИЙ СОН І БАДЬОРИЙ РАНОК

Народні прикмети на 20 липня:

Якщо 20 липня йде дощ – сіно зіпсованим буде.

Якщо на Авдотью почнеться дощ, то, за прикметами, він буде йти ще сім тижнів з різними проміжками часу.

Джерело.

You cannot copy content of this page