fbpx
Суспільство
Чому 22 вересня, у день батьків Діви Марії, жінок треба кликати на бенкет і є надія для бeздiтнux

У цей день було прийнято кликати жінок на бенкет. 21 вересня відзначають народження Пресвятої Богородиці, а 22 вересня вшановують пам’ять батьків Діви Марії.

У народі Анну і Іоакима вважають покровителями пopoділь і бездітних, адже вони самі досить довго не могли зaчaтu дитину, і сталося це, коли вони були у похилому віці. Тоді Іоаким подався у пустелю для молитви, де йому з’явився ангел, який повідомив, що у них нapoдиться дочка.

Читайте також: РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ: ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ В СВЯТО 21 ВЕРЕСНЯ

Сталося саме так, і за 9 місяців після цієї події Анна народила дочку. Подружжя пообіцяло, що присвятять дочку Богу, а тому віддали Марію в храм Єрусалима, де вона перебувала до свого повноліття.

Зазвичай 22 вересня було прийнято кликати жінок на бенкет, адже цей день називали днем пopoділь. 22 вересня вітали молодих матерів і обов’язково вшановували повивальних бабок.

Прийнято було 22 вересня підносити подарунки близьким людям від молодих або бeздiтних молодят – прикмета, що шанування своїх родичів дає благодать і дозволить зaчaтu дитину.

Крім того, у православній церкві 22 вересня вшановували пам’ять Микити Хартуларія Константинопольського, якого також називали письмоводителем.

22 вересня на селі продовжували святкувати Спожинки – час, коли урожай вже зібрано, роботи завершені. Чим багатший був урожай, тим довше відзначали свято.

Хлопці в цей час вирушали на гуляння. Зазвичай після завершення польових робіт юнакам треба було найматися в рекрути, а тому їм давали трохи часу для відпочинку.

Народні прикмети на 22 вересня

Якщо людина народилася 22 вересня, то його талісманом є берил.

Якщо у цибулі багато лушпиння – прикмета, що зима буде суворою.

Джерело.

facebook