fbpx
Суспільство
Чому 24 вересня не можна починати нові справи, і що цього дня готують чоловіки і жінки

У цей час починалися затяжні дощі, тому селяни намагалися закінчити всю роботу. У церкві 24 вересня вшановується пам’ять святої Федори Олександрійської, яка, згідно з історичними даними, жила в V столітті.

У переказі йдеться про те, що Федора жила зі своїм чоловіком в мирі та злагоді, але одного разу один багатий чоловік, побачивши Федору, вирішив завоювати її і спокусити.

Він підкупив родичів Федори, які її обдурили і сказали, що гріх, скоєний вночі, не є гріхом насправді. Жінка послухалася і зрадила своєму чоловікові, а вже потім зрозуміла, який вчинок вона зробила. Тоді Федора зненавиділа своє тіло і піддала себе різним мукам.

Ігуменя, побачивши її страждання, нагадала Федорі історію Марії Магдалени – блудниці, яка покаялася і заслужила прощення. Тоді Федора і вирішила піти в монастир потай від усіх.

Читайте також: ЩО 23 ВЕРЕСНЯ, ТРЕБА ЗРОБИТИ, АБИ ВСІ НАВКОЛО БУЛИ ЗДОРОВИМИ

Вона переодягнулася в чоловічий одяг і вступила в чоловічий монастир, назвавшись Федором. Вже після cмepтi Федори її чоловік дізнався про подвиг своєї дружини і сам прийняв постриг у цій обителі.

24 вересня відзначається день осіннього рівнодення. Селяни в цей час відправлялися в поля, щоб подивитися, наскільки добре сходять озимі і раділи, якщо було саме так, оскільки це обіцяло урожай.

Федору в народі вважали покровителькою озимих. 24 вересня остаточно прощалися з літом, відзначали прихід по-справжньому холодних днів. Вранці іноді спостерігалися заморозки.

24 вересня влаштовували так звані капустяні вечірки, на яких збиралися в гостях, разом рубали капусту і готували найрізноманітніші страви.

24 вересня починалися затяжні дощі. Тому селяни намагалися закінчити всі роботи. Вони прибирали останню цибулю, несли вулики з бджолами зимівлю. На стіл подавали страви з капусти: голубці, пироги.

Мужики варили пиво, витримуючи його в корчагах – глиняних глечиках. У народі говорили, що на Федору осінь на гнідий кобилі їздить, бо гнідий, тобто червонувато-рудий колір, був кольором осені — порожніх полів та опалого листя.

Народні прикмети на 24 вересня

Якщо 24 вересня знову бджоли літати стали – осінь буде довгою.

Не можна починати ніяких справ на Федору – погана прикмета.

Якщо людина народилася в день 24 вересня, то в якості талісманів їй підходять олівін і аквамарин.

Джерело.

facebook