fbpx
Суспільство
Що 23 вересня, треба зробити, аби всі навколо були здоровими

Вважається, що в цей час горобина стає солодкою, і її можна збирати.

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна.

Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що зaгuнyв мученицькою cмepтю. Павло проповідував на території Нікеї, про його життя мало відомостей.

Читайте також: ЧОМУ 22 ВЕРЕСНЯ, У ДЕНЬ БАТЬКІВ ДІВИ МАРІЇ, ЖІНОК ТРЕБА КЛИКАТИ НА БЕНКЕТ І Є НАДІЯ ДЛЯ БEЗДIТНUX

Зазвичай саме 23 вересня, на Петра і Павла, прийнято було зривати горобину і вішати грона над дахами будинків. Слов’яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від xвopoб.

Однак 23 вересня не можна було зривати всю горобину з дерев – залишали також ягоди і для птахів. З горобини готували дуже смачний квас. Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає найсмачнішою, а тому вирушали на її збори.

Це й не дивно, оскільки нічні заморозки якраз і сприяли тому, щоб горобина набувала так званий “зацукрований” смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.

Існував цікавий спосіб боротьби з безсонням: брали гілку горобину і окреслювали нею навколо себе коло.Оскільки здавна горобина вважалася засобом, який допомагає виганяти злих духів, то також розвішували її грона не тільки над будинками, але також біля городів і полів.

Для приготування наливок і настоїв ягоди ретельно перебирали, засипали в бутлі, заливали горілкою і відправляли в темне місце на 2-3 місяці. Після цього належало струшувати кожні 3-4 дні.

На честь осіннього рівнодення влаштовували свято, гуляння, у селах накривали столи, головною стравою на яких були пироги з найрізноманітнішими осінніми начинками — капустою, брусницею, грибами.

Прикмети 23 вересня:

Два Петра-Павла — великий та малий, літній та осінній.

Багато горобини 23 вересня – восени буде багато дощів.

Мало горобини 23 вересня – чекай суху осінь.

Якщо людина народилася 23 вересня, то її талісманом є сапфір.

You cannot copy content of this page

facebook