fbpx

Чому 27 липня не гуляють і остерігаються нечистого з блискавками

У давнину вважали, що з 27 липня поступово настає осінь.

27 липня вшановується пам’ять святого Акіла – одного з 70 апостолів. За походженням він був іудеєм і народився в Понте, але згодом жив у Римі до тих пір, поки імператор Клавдій не видав указ про його вигнання.

Разом зі своєю дружиною Прісциллою Акіла оселився в Коринті і там познайомився з апостолом Павлом. Разом вони стали займатися розповсюдженням християнської віри.

Крім того, 27 липня – це один з днів, в які вшановується пам’ять Стефана Махрищського – відомого чудотворця і засновника декількох монастирів.

Вважалося, що з 27 липня поступово настає осінь. Тим більше, що день видавався похмурим і дощовим – нерідко здіймався сильний вітер, починалися грози.

Стародавні повір’я говорили про те, що 27 липня на світло виходить нечиста сила у вигляді блискавки, яку дуже боялися і намагалися без особливої потреби не залишати свої будинки під час грози. Погода стає дуже мінливою в цей період.

Була поширена прикмета,що саме 27 липня потрібно обов’язково задобрити Польового – духа, який живе у полі. Це необхідно для того, щоб він захищав посіви від негоди. Для цього 27 липня готували горщик каші, який залишали у останньої смуги жнив.

На саму смугу клали пучок жита. Вважалося, що цей обряд є запорукою доброго врожаю в наступному році. Поширені були дозори – коли селяни по черзі виходили в поле і стежили за тим, щоб сіно не розвіяв вітер, який в цей період міг бути досить сильним.

Вірили в те, що нечиста сила 27 липня може обернутися птахом, домашніми тваринами і навіть дитиною. Щоб запобігти капості з боку бісів, люди уважно спостерігали за полями.

Головною небезпекою того часу були блискавки, від яких люди часто гинули. Однак все-таки з часом помітили, що одні дерева блискавки б’ють набагато частіше, ніж в інші.

Читайте також: ЯКІ ФРУКТИ ТА ОВОЧІ ДОПОМОЖУТЬ ШВИДКО СХУДНУТИ

Так, згодом зрозуміли, що не варто перебувати в грозу під сосною, ялиною, дубом, березою – їхнє коріння сягає глибоко в землю і виконують роль своєрідних “антен”-провідників блискавки. А ось невисокий чагарник вважали найкращим притулком. Під час грози намагалися читати спеціальні замовляння.

Після дощу з’являлося багато грибів, і за ними в ліс 27 липня відправляли дітей, оскільки дорослі були зайняті польовими роботами.

Народні прикмети на 27 липня

Чайки плавають у водоймах – погода буде гарна.

Якщо Польового нагодувати кашею – прикмета до того, що він захистить посіви від негоди.

Джерело.

You cannot copy content of this page