У день святого пророка Міхея завершується Успенський піст – починається пора весіль.
Відомо, що в цей день дулі досить сильні вітри, за якими люди судили про погоду на наступні дні. На полях 27 серпня можна було сіяти озимину. За астрономічним календарем це був початок осені.
З дерев починає облітати листя, а повітря з кожним днем стає все прохолодніше. Зате починається пора весіль.
27 серпня вшановують пам’ять святого пророка Міхея, який, згідно запевненнями вчених, жив у VIII столітті до нашої ери на території Іудеї. Вважається, що Міхей став автором пророчої книги і основоположником тенденції спрощувати іудаїзм і його суть.
Головне завдання для віруючого Міхей бачив у смиренні, слухняності і здійсненні добрих вчинків. До слова, саме Міхей одним з перших став говорити про прихід Ісуса Христа на землю.
У народі Міхея прозвали Тиховієм, оскільки 27 серпня було прийнято спостерігати за вітром і аналізувати, якою буде погода в найближчі дні. Вшановували мулярів, особливо тих, хто займався будівництвом храмів. Також вважали, що Міхей протегує тим, хто хоче придбати житло.
Цікаво, що мулярів на Русі навіть трохи боялися, адже вони могли влаштувати злий жарт – наприклад, закласти гусяче перо в комин, і тоді кожен раз при розпалюванні піч буде “стогнати”, чим дуже лякатиме домочадців.
Читайте також: ЧОМУ У ДЕНЬ МІХЕЯ, 26 СЕРПНЯ — ВАЖЛИВИЙ ДЕНЬ ДЛЯ ТИХ, ХТО ХОЧЕ ОДРУЖИТИСЯ НА КОХАНІЙ
Завершується 27 серпня Успенський піст – настає пора М’ясоїда. Грають весілля і кажуть, що Міхєєв день – це остання можливість в цьому році засвататися до вподобаної дівчини.
Народні прикмети на 27 серпня:
1. Якщо дме сильний вітер – чекай дощовий вересень.
2. Вітру 27 серпня немає, або він дме не надто сильно – у вересні практично не буде опадів.
3. Журавлі 27 серпня відлітають у теплі краї – прикмета до того, що в середині жовтня місяця вже вдарять морози. Якщо ж журавлі поки не збираються на Південь, то зима, за прикметами, наступить не надто скоро.