fbpx

Чому 29 червня – найтихіший день у році, і які дивні обряди проводять цього дня молоді дівчата

У церкві 29 червня вшановували пам’ять святого Тихона, який жив на острові Кіпр у місті Амафунт. Батьки виховували свого сина в благочесті й любові до Бога, навчали читання Священного писання. У ранньому віці Тихон відкрив у собі дар творити чудеса.

Одного разу батько доручив Тихону продати хліб, але той роздав його всім людям безкоштовно, чим розгнівав батька. При цьому Тихон процитував Священне писання і сказав: “Дающий Богу сторицею прийме”.

Так і сталося: батько Тихона подивився в сховище, яке до цього було зовсім порожнім. З подивом він виявив, що сховище заповнено хлібом. Через деякий час Тихона взяли в церковний клір, де він став читцем.

Після цього єпископ Мемнон посвятив Тихона в сан диякона. Коли Мемном пoмep, його місце зайняв Тихон, який продовжував боротися з проявом язичництва на Кіпрі, знищував капища і проповідував християнство. Прославився милосердям і добротою.

Свято називали Тихоном Тихим. Кажуть, що в цей день птиці затихають, і нічого сіяти вже не можна. Починає цвісти звіробій. У народі існувало вірування, що якраз зараз закінчується молоде літо, починається зріле.

Казали: “На Тихона і сонце тихіше йде, і птиці в цей день не співають, крім солов’я і зозулі”. Відомо, що саме 29 червня можна було збирати лікарські трави – зілля, приготовані на їхній основі, будуть дуже дієвими.

На Тихона, 29 червня, дівчатам належало прополоти грядки. Але не просто так, а за допомогою спеціального обряду. Так, опівночі непорочні молоді дівчата повністю роздягалися і оббігали грядки своїх городів, що, згідно з прикметами, допомагало захистити посіви від хвороб і шкідників.

Дуже часто в день Тихона, 29 червня, влаштовували так звані толоки – бенкети для працівників, яких спеціально запрошували для роботи в полях. Працівників пригощали вином і смачною їжею.

Часом застілля 29 червня тривало до самого вечора, переходячи в пісні, танці, ігри. Зазвичай толоки влаштовували для того щоб допомогти біднякам – за свою роботу вони могли отримати гідну нагороду.

29 червня прийнято було молитися Тихону і просити його подарувати багатий урожай. Також вважали, що молитва Тихону допоможе стримати зубний біль.

Читайте також: КОГО 28 ЧЕРВНЯ ТРЕБА ОХОРОНЯТИ, ЩО ПИЛЬНУВАТИ, І ЧОМУ ЦЬОГО ДНЯ ОБОВ’ЯЗКОВО МАЄ СВІТИТИ СОНЦЕ

Народні прикмети на 29 червня

Чим менше краплі дощу, тим довше він буде йти.

Ясний Чумацький шлях — до сонячної погоди.

Бульбашки на воді — до сильного дощу.

Вікна “плачуть” (на них осідає роса) — до дощу.

Якщо ворони сідають дзьобами в одну сторону — до сильного вітру.

На день Тихона все затихає.

Якщо в цей день гній вивезти, то можна вважати це прикметою того, що буде врожай хороший.

Джерело.

You cannot copy content of this page