fbpx

Кого 28 червня треба охороняти, що пильнувати, і чому цього дня обов’язково має світити сонце

Віт (Фіт) – мученик, який жив у період раннього християнства. На сьогоднішній день достовірних історичних відомостей про його життя не збереглося – залишилися лише церковні перекази, згідно з якими, Віт народився на Сицилії в сім’ї язичників. Його батько був місцевим сенатором.

Однак Віт зустрічає наставника, який проповідував віру в Христа (його ім’я невідоме), після чого приймає християнство і відправляється в Рим. Саме святий Віт вигнав бicа з імператора Діоклетіана. Спочатку останній хотів змусити Віта молитися і приносити жepтви iдoлaм.

Однак той відмовився, і в підсумку Віта кинули в клітку, де були голодні леви. Бог врятував Віта від зaгибелі, і звірі його не чіпали. Після цього імператор наказав зварити Віта в киплячому маслі.

Віт був відомий в європейських країнах з давніх часів. У Німеччині навіть існувала прикмета, згідно з якою, якщо 28 червня поклонитися статуї святого Віта і помолитися йому, то це дозволить позбутися від хвороб і зберегти міцне здоров’я на найближчий рік.

Крім цього, 28 червня відзначають день святого пророка Амоса, який жив у 783 році до Різдва Христового і викривав язичників, закликаючи їх покаятися. Умів передбачати лиха і майбутні події. Постраждав під час гонінь і був yбuтuй.

Ще 28 червня у народі вшановували святого Модеста, якому молилися про захист худоби, тварин.

Оскільки на Віта, 28 червня, дуже швидко і добре росте овес, то поля охороняють від худоби, а худобині не дозволяють їсти соковиту зелень. Якщо цього не робити, то тварини можуть з’їсти пагони на хлібному полі. Це дуже небезпечно для самої худоби, яка може отруїтися і пoмepти.

Люди навіть говорили 28 червня: “Набила Пеструха черево, в хліві впаде – на ноги не стане”. Тому у цей день треба було строго стежити за худобою, щоб вона не заблукала на поля. Корову, яка об’їлася дозріває зерна, врятувати було неможливо – так її роздувало.

За прикметою, день 28 червня бажано, щоб був сонячний, оскільки у разі дощової погоди у домі буде розлад і сварки. У минулі часи примітили, якщо під час сходу сонця стоїть духота – до негоди.

Читайте також: ЩО 27 ЧЕРВНЯ РОБЛЯТЬ З НОВИМ ОДЯГОМ, І ДЛЯ ЧОГО ТРЕБА «ЗАПРОШУВАТИ» ДОЩ

Народні прикмети на 28 червня:

Дощ на Віта – прикмета того, що буде неврожай пшениці.

З’явилося 28 червня велика кількість мух – чекай доброго врожаю гречки.

Комарів багато – скоро встановиться погода, і піде дощ.

Говорили 28 червня: “Хто сіє після Фіта, той простий буває – хліб не визріває”.

Джерело.

You cannot copy content of this page