fbpx

Чому 29 липня, коли замовкають птахи, треба обов’язково співати

29 липня вшановується пам’ять Афіногена і дев’яти його учнів, які постраждали за віру в Христа під час гонінь, організованих на території міста Севастії.

Одного разу місцевий правитель на ім’я Філомарх влаштував свято, присвячене язичницьким богам, наказавши городянам принести жертви для ідолів. Однак багато севастійців відмовилися це робити, оскільки сповідували християнську віру.

У результаті правитель наказав побити відступників. З’ясувалося, що християнство в Севастії було поширене завдяки Афіногенові, якого вирішили заарештувати. Воїни відправилися в храм, але застали там лише учнів Афіногена, схопили їх і піддали мукам.

Сам Афіноген з’явився до правителя і попросив звільнити невинних людей. Однак його самого також заточили в темницю разом з учнями. Після суду усіх спочатку піддали великій кількості мук, а потім стратили.

Перед смертю Афіноген зміг почути голос Бога, який обіцяв мучителям загибель в пеклі, а самим мученикам – зустріч у раю.

У давнину цей день мав дуже велике значення для селян, які виходили на покіс, що тривав до Іллі – 2 серпня. Починаючи з цього моменту, стає прохолодніше, а вночі і зовсім холоднішає. Говорили, що на Афіногена, 29 липня, птиці замовкають, оскільки відчувають наближення осінніх днів.

Перший сніп було прийнято ставити в передній частині хати в самий кут, де розташовані ікони. Вважали, що зерно буде мати цілющу силу, а шанобливе ставлення до нього, за прикметами, забезпечить хороший врожай.

Зазвичай перший сніп зажинала старша в родині жінка. Він прикрашався квітами, його несли в будинок з піснями.

У народі день 29 липня був відомий, як час для робіт у полі. Туди відправлялися цілими селами, а після роботи співали пісні. Зерно, яке стояло в будинку в першому снопі, часто використовували для лікування хвороб.

Кілька незжатих 29 липня колосків залишали на полі, що, згідно з повір’ям, дозволяло отримати багатий врожай. Ці колосся не можна було зривати, так як вони призначалися для слов’янського бога в якості жертви.

Читайте також: СІМ ТИПІВ ЧОЛОВІКІВ, ЯКІ НІКОЛИ НЕ ОДРУЖУЮТЬСЯ

Народні прикмети на 29 липня

Дощовий день – урожай буде хорошим.

Густий туман – грибний рік буде.

Польові миші їдять 29 липня посіви – буде довга і морозна зима.

Бадилля у моркви поникла – буде дощ.

Йде дощ – чекай доброго врожаю хліба.

You cannot copy content of this page