Чому 30 липня не можна дивитися на блискавки і виходити з дому

Раніше вважали, що 30 липня – час блискавок і блискавиць, які віщували посуху та пожежі.

30 липня відзначали пам’ять святої Маргарити Антіохійської та Лазаря. Досі невідомо, чи жила Маргарита насправді. У переказі йдеться про те, що народилася вона в Антіохії в родині язичницького жерця на ім’я Едесси.

Однак Маргарита не захотіла поклонятися ідолам і вона прийняла християнство, за що батько прогнав її з дому. Після цього Маргарита стає пастушкою, і доля розпоряджається так, що вона зустрічає римського префекта Олімврія.

Зачарований красою дівчини, він пропонує їй одружитися на одній умові – вона повинна відректися від Христа. Однак Маргарита відмовилася це зробити. Розгніваний Олімврій піддав Маргариту тортурам, а потім вбив її.

Відомо, що в католицькій церкві Маргариту включають в список 14 святих помічників – стародавніх святих, які допомагали людям при різних обставинах. У православ’ї Свята Маргарита відома під ім’ям Марини. Особливою повагою вона користується в Греції, і в її честь там споруджено велику кількість храмів.

В один день з Мариною, 30 липня, поминають також і Лазаря, який народився на території міста Магнезія і прийняв постриг у дорослому віці.

Після цього він селиться на горі Галісія неподалік від Ефеса. До нього починають приходити віруючі, в результаті чого утворюється громада, а згодом – ще й монастир.

На Русі вважали, що 30 липня – час блискавок і блискавиць, які віщували посуху та пожежі. Тому заборонялося дивитися на блискавці або без особливої потреби виходити з дому 30 липня.

Насправді, блакитні спалахи блискавиць були провісниками гроз, але в народі на цю тему виникла дуже красива легенда. Так, колись жила царівна Марина у володіннях Морського царя, яка в один прекрасний день втекла з батьківських покоїв на землю.

З тих пір батько гнівається, коли згадує про непокірної дочки, і пронизує небо вогненними стрілами. Селяни саме в ці дні починали замислюватися про наступаючий холод.

Читайте також: ЧИ БЕЗПЕЧНІ СИРИ З ПЛІСНЯВОЮ

Народні прикмети на 30 липня

Якщо гроза 30 липня трапилася – осінь теж буде дощовою.

Гроза – взимку будуть хуртовини.

Жаркий і сухий день 30 липня віщує малосніжну і холодну зиму.

Вдень дуже жарко, а вночі холоднішає – прикмета того, що наступний день буде ясним і сонячним.

Джерело.