fbpx
Суспільство
Чому 7 вересня не варто довго спати і жінок та дітей треба відправити до лісу

У народному календарі 7 вересня – день Тита Листопада. Це останній строк збору врожаю грибів.

У церкві 7 вересня вшановують пам’ять Святого Тита – одного з 70 апостолів, який також відомий як учень Святого Павла, який народився на острові Крит.

Батьки Тита були язичниками і будь-яку іншу віру категорично заперечували. Тому невідомо, яким чином сам Тит прийшов до рішення проповідувати християнство.

Згідно з деякими відомостями, в 49 році він став супроводжувати апостолів Варнаву і Павла на Єрусалимський собор. Разом з Павлом Тит згодом подорожував по Греції і виконував доручення свого наставника.

Павло незабаром призначив Тита єпископом на острові Крит, а ще одного учня, Тимофія – в Ефесі. Переказ свідчить про те, що Тит залишався в статусі єпископа до самої своєї смерті, він прожив 107 років.

Перед смертю встиг відвідати апостола Павла, який в той час перебував у Римі, перебуваючи в ув’язненні.

Читайте також: ЯКІ ПРОДУКТИ ЗБЕРІГАЮТЬ МОЛОДІСТЬ ШКІРИ, А ВІД ЧОГО ПОТРІБНО ВІДМОВИТИСЯ

Говорили, що на 7 вересня (також називали Варфоломіїв день) – пора жито на золу сіяти. Також у народі цей день називали Листопадником, раділи великій кількості грибів.

Зазвичай у цей день в ліс відправлялися жінки і діти, вільні від польових робіт, які приносили додому корзини, наповнені грибами. Була дуже поширена страва – смажена картопля з грибами.

Говорили, що 7 вересня потрібно встати раніше, щоб зібрати якомога більше грибів. Грибні страви не вважалися поживними, але часто виручали селян, коли потрібно було приготувати що-небудь швидке і смачне.

Крім того, оскільки м’яса в достатку не було, вважалося, що можна змішувати м’ясо з грибами, і останні матимуть м’ясний смак.

Народні прикмети 7 вересня:

Суша на Варфоломія – гострої зими є надія.

Прийшов Варфоломій – жито на зиму сій.

Джерело.

facebook