fbpx

Чому брехню в стосунках не можна прощати

“Обдурив один раз, обдурить і другий”, – ви напевно чули це фразу якщо не по відношенню до себе, то в принципі. І якщо тоді вона здавалася вам просто приказкою, то тепер у неї є цілком наукове обгрунтування‚ пише «Сегодня».

Так, нове дослідження показало, що люди, які обманюють партнера в своїх перших відносинах, набагато більш схильні обманювати кожного наступного партнера, в порівнянні з тими, хто завжди був вірним.

Фактично, відносини з будь-ким, крім постійного партнера, в перших серйозних відносинах змушують людину в три рази частіше обманювати в кожних наступних відносинах.

Вчені впевнені, що люди стають шахраями не тому, що вони погані, а тому, що обман поступово зменшує чутливість мозку до негативних емоцій, пов’язаних з брехнею.

“Результати нашого дослідження додають серйозний пласт даних в вивчення психології обману, пояснюючи, по суті, що емоційна реакція на брехню здатна притуплятися. Йдеться про свого роду адаптації до брехні, яка підштовхує нас обманювати все частіше”, – пояснює провідний автор дослідження Нейл Гаррет.

Експерт додає, що при першій брехні у стосунках людина завжди відчуває себе погано, але кожна наступна брехня – велика чи маленька – вчить його легше ставитися до цих подій. Згодом, що цілком логічно, обман вже не буде викликати у “серійного обманщика” ніяких почуттів.

Але ось ще одна погана новина, отримана в ході все того ж дослідження: люди, яким змінювали в минулому, в два рази більше схильні до аналогічного поведінки в нових відносинах.

Крім того, ті, хто просто підозрював, що eкc-пapтнepи обманювали їх, в чотири рази частіше повідомляли про обман в наступних відносинах, незалежно від того, був обман чи ні.

Читайте також: П’ЯТЬ ПОВСЯКДЕННИХ ЗВИЧОК, ЯКІ РУЙНУЮТЬ НАШ МОЗОК

І хоча деяким людям брехня дійсно дається досить легко, справедливості заради відзначимо, що мозок більшості з нас забезпечений механізмом проти брехні, який ми називаємо совістю. Коли ми брешемо, то відчуваємо докори сумління, що заважає нам знову хотіти брехати.

Але навіть в цьому випадку при постійному повторенні відповідь області мозку, відповідальної за емоції, слабшає, так що з часом брехня перестає здаватися таким вже неприємним подією.

Ось чому, якщо близька людина один раз вже обдурив вас, ви навряд чи можете розраховувати на його абсолютну щирість надалі. І ось чому краще уникати будь-якого обману, стосується це з’їденого шматочка торта, який призначався не вам, або нової закоханості.

You cannot copy content of this page