fbpx

Чому дитина б’ється і що робити батькам

У багатьох дітей є травми, які не помітні ролітельскому оці і які, тим не менш, сильно впливають на поведінку дитини.

Якщо твоя дитина проявляє агресію по відношенню до оточуючих і вирішує спірні питання за допомогою кулаків, тобі необхідно розібратися, що послужило причиною для такої поведінки.

Одна з головних причин такої поведінки – це внутрішній біль, яка є результатом травм, завданих дитині в ранньому дитинстві, нестача батьківської любові та уваги, почуття непотрібності.

Тому діти готові заподіювати або провокувати фізичний біль, щоб полегшити біль душевну. У будь-якому випадку, які б причини не лежали в основі вираженого агресивної поведінки дитини, йому потрібна допомога.

Читайте також: ЧОМУ ВАЖЛИВО ЧИТАТИ КНИГИ ВГОЛОС ДІТЯМ СТАРШОГО ВІКУ

Як допомогти агресивній дитині?

Не бийте його! Доведено, проблеми з агресивністю мають ті діти, яких б’ють (карають) будинку.

Малюк, які безсилий проти батька і його ременя, швидко засвоюють істину: слабкого можна ображати. Більш того, у дитини формується поняття, що так влаштований світ, і так чинять усі.

Дитина, побитий людьми, які, навпаки, повинні його захищати, втрачає опору і довіру до світу. А це означає, що світ стає для нього ворожим, і це почуття не дає йому спокою.

Модель поведінки у такої дитини формується швидко: бити і бути битим ж норма. Але краще бити, принижувати, ображати, щоб не перебувати на місці жертви.

Але справа не тільки в нормі. Дитина, по відношенню до якого проявляють агресію, носить в собі сильну негативну емоцію, яка прагне вирватися назовні. У діток, психіка яких тільки формується, так і відбувається: агресія виливається в найрізноманітніших формах.

Робота по поверненню базового довіри до світу і батькам, корекція асоціальної поведінки буде мати успіх лише за умови повної зміни моделі поведінки з боку батьків, серйозної психотерапії і чималої внутрішньої роботи.

Джерело.

You cannot copy content of this page