Чому до 14 вересня, треба закоханим – задуматися про весілля

З цього дня починалися весільні тижні, які тривали до Гурія – 28 листопада.

У церкві 14 вересня шанували пам’ять Семена Стовпника, який також відомий як архімандрит Антіохійський. Сам Семен прийшов до віри вже у свідомому віці. Народився він у IV столітті, і батьки його були дуже бідними.

Семен потрапив в храм, де почув службу і увірував в Бога. Після цього Семен став молитися і просив Господа вказати, як йому жити. Так він вирішив стати ченцем, залишив рідну домівку і спочатку оселився в найближчій обителі, а потім уже пішов в пустелю.

Він побудував високий стовп, оселився на ньому, чим позбавив себе можливості для відпочинку. Вдень і вночі Семен стояв на стовпі і молився Богу.

Читайте також: ЯК РЕАГУВАТИ, КОЛИ ТВОЯ ДИТИНА ВЗЯЛА ЧУЖЕ: 5 ПОРАД

Також додавалося найсуворіше – стриманість у їжі. При цьому, згідно з легендою, Семен Стовпник прожив до 100 років і відійти під час молитви.

14 вересня починалося бабине літо. Казали, що на Семена зерна з колосків випадають. Хліб після Семена вже не сіяли.

Орати можна було тільки до полудня. Відомо також, що на Семена намагалися пускати худобу в поля. Багато роботи було у господинь, яким було потрібно якнайскоріше законсервувати огірки.

Рекомендувалося також закінчити всі справи і провести всі угоди саме до 14 вересня, оскільки після цього терміну всі починання будуть невдалими.

Хлопчиків, яким виповнилося чотири роки в цьому році, садили на коней і катали на них – так відзначали їхній вступ у доросле життя. Також дітей стригли саме 14 вересня.

Вважалося, що полювання в цей день буде дуже вдалим. 14 вересня проводили різні обряди, які допомагали позбутися мух, тарганів та інших неприємних комах.

Семен-день, що був колись першим днем нового року, справлявся з усіма можливими розвагами. Молоді і старі сходилися на посиденьки до старшого в роду зустрічати нове літо, а потім відправлялися в церкву.

З цього дня починалися весільні тижні, які тривали до Гурія (28 листопада). 14 вересня переїжджали в нові будинки і відзначали новосілля.

Тільки після того, як горщик з вугіллям (в який переселявся домовик) з печі в старому будинку буде принесений в новий, можна було сідати за святковий стіл, не побоюючись, що ця істота має гнів і буде мстити забудькуватим господарям.

Прикмети 14 вересня:

На Семена колосові не прибрали — вважай пропали.

Якщо дикі гуси летіли в Семен-день – чекай ранньої зими.

На Семена гріх хліб озимий сіяти.

На Симеона Стовпника солять огірки.

Бабине літо сухе — осінь мокра.

Джерело.