Пpoблема розлади харчової поведінки не рідкість. Чому вони з’являються і як з ними бopoтися, розповів в Instagram психолог Михайло Лабковской.
“Все, що ми робимо зі своїм тiлoм, це відображення того, що відбувається у нас в голові”, – говорить він і розповідає, в чому полягає проблема з переїданням.
“Переїдання, яке часто переходить в так звану нервову булімію, зазвичай його починається з тривожності.
Людина відчуває нервове напруження, і щоб його зняти він біжить до холодильника. Ефект досить простий: кpoв відливає від голови і приливає до шлунку”, – пише він.
Читайте також: ПОРАДИ ЕКСПЕРТІВ: ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАРЯДЖАТИ СМАРТФОН
При цьому Михайло звертає увагу, що люди переїдають зазвичай ввечері (коли немає ніяких відволікаючих маневрів, і немає можливості піти від тривоги в роботу), а вже тим більше – вночі. ⠀
“За допомогою енергійного хрускоту або активного пожирання їжі люди як би висловлюють свою агресію, що нагромадилася всередині, тому що з тих чи інших причин (соціально-схвалювані або не дуже поведінку, виховання і так далі) просто не можуть висловити її якось інакше” , – говорить психолог.
За його словами, наше нервове волокно складається з цукрів: “Коли нервова система постійно перевантажується, людина переїдає вуглеводи”.
Лабковской також розповів, до кого потрібно звертатися, щоб вирішити проблему з переїданням.
“Такими зaxвopюваннями, як aнopeксія і булемия займаються лікарів-психіатрів. Психолог працює з ними разом, щоб скорегувати ті причини, які до цієї проблеми і привели”, – підсумував він.