fbpx

Чому люди зраджують і як цього уникнути

Зaдoвoлeння власних потреб і самоствердження негативно позначаються на відносинах і часто призводять до зрад.

Чому люди зраджують

Зради відбуваються або через надмірну потребу одного з партнерів в самоствердженні, або через недостатню близькість між людьми.

  • Надмірна потреба в самоствердженні

Людей, які зраджують, бо їм необхідно самоствердитися, можна умовно розділити на дві категорії: ті, хто страждає від низької самооцінки, і ті, хто таким чином відчуває свою владу, яка здається їм необмеженою.

У першому випадку зрада для людини – спосіб довести власну значущість. У подібних ситуаціях зрадами справа зазвичай не обмежується.

Такі люди через невпевненість в собі намагаються самоствердитися і іншими способами або, навпаки, забутися. Серед них нерідко трапляються трудоголіки і ті, хто страждає від різних залежностей.

У другому випадку зрада служить черговою демонстрацією влади, якою наділена людина. Саме тому впливові люди нерідко зраджують дружинам. Вони доводять собі, що їм ніхто не може відмовити.

Читайте також: ЯК СКЛЕЇТИ ВІДНОСИНИ ПІСЛЯ ЗРАДИ: 5 ПРАВИЛ

  • Недолік близькості

Якщо в стосунках партнери недостатньо близькі і відкриті один з одним, а також немає чітко встановлених меж дозволеного, один з них в кінці кінців почне зраджувати.

Є два типи відносин, які закінчуються зрадами:

  • Один з партнерів робить для іншого абсолютно все і прощає будь-які помилки, а в підсумку виявляє, що йому зрадили, і відчуває себе обдуреним. Але другий партнер думав, що зраду йому пробачать так само, як до цього прощали все інше.
  • Один з партнерів надмірно ревнивий і поводиться як власник. Другий може порушити вірність просто тому, що до нього і так ставляться як до зрадника. Якщо він зрадить, подібне ставлення буде хоча б заслуженим.

Як уникнути зради

  • Не зустрічайтеся з людьми, яким треба постійно самостверджуватися

Якщо ви не хочете, щоб вам змінювали, просто не починайте відносини з тими, хто постійно прагне самоствердитися і завжди ставить свої потреби на перше місце.

Не обманюйте себе: ви не зміните таку людину і не зможете дати йому те, що потрібно. Щоб не страждати, не будуйте ілюзій і знайдіть більш підходящого партнера.

  • Встановлюйте кордон

Чітко підкресліть межі дозволеного в стосунках і встановлюйте правила. Навчіться говорити «ні» .

У здорових відносинах партнери не йдуть на поводу один у одного. Вони вміють відстоювати свої інтереси і зберігати власну гідність.

  • Працюйте над відносинами

Не приймайте другу половину як належне. Завжди пам’ятайте як про своїх, так і про її потреби. Відносини – це не тяжкий тягар, а усвідомлений вибір кожного з вас. Якщо це не так, особисті інтереси партнера одного разу переважуть цінність відносин і вашої близькості, тоді він піде шукати розраду на стороні.

Джерело.

You cannot copy content of this page