fbpx

Чому не слід приймати душ так часто

Немає нічого кращого, ніж прийняти вранці бадьорить душ, щоб остаточно прокинутися. Не менш приємно постояти під душем перед сном, щоб трохи розслабитися після трудового дня. Однак чи варто приймати душ так часто?

Дуже багато людей не уявляють своє життя без щоденного душу. Це стало свого роду нормою в сучасному суспільстві, яка диктується міркуваннями гігієни і естетики.

Але чи потрібно насправді так часто приймати душ і як це позначається на здоров’ї?

Більшість людей приймає душ в гiгiєнічних і естетичних цілях. Вони впевнені, що душ робить їх чистіше і здоровіше, але бактеріологічні дослідження спростовують це.

Проведене в 2004 році дослідження показало, що занадто часте використання антибактеріального мила, скрабів та інших косметичних засобів приносить більше шкоди, ніж користі.

В результаті їх застосування з шкіри змивається природний захисний шар, вона стає сухішою і тонкої. Це створює благодатний грунт для виникнення мікротріщин в шкірному покриві, через які можуть проникати різні інфекції і мікроби.

Підтверджує цю точку зору і доктор Брендон Мітчелл, доцент дерматології в Університеті Джорджа Вашингтона. Він каже, що більшість людей занадто часто приймають душ.

Занадто часте миття із застосуванням різних хімічних засобів особистої гігієни позбавляє шкіру її природних олій, а також може зруйнувати природну імунний захист людини.

Читайте також: ЧИ МОЖЕ СМАРТФОН ПОЗБАВИТИ ВАС ЗОРУ

Як часто необхідно приймати душ насправді? Вчені говорять, що в тому випадку, коли мова йде саме про здоров’я – не про ваш зовнішній вигляд або запах, – то одного або двох разів на тиждень цілком достатньо.

Наше тіло досить розумно влаштовано і не потребує щоденного чищення – скоріше, навпаки, це може навіть зашкодити йому.

Зрозуміло, бувають різні ситуації і деяким людям, зайнятим на брудному виробництві або займаються фізичною працею, душ необхідно приймати значно частіше.

Але навіть в цьому випадку, не варто застосовувати занадто багато миючих засобів. Намильте тільки ті частини тіла, які ви забруднили зони. Цього буде цілком достатньо для того, щоб дотримати вимоги гігієни і не нашкодити своєму здоров’ю.

Джерело.

You cannot copy content of this page