fbpx

Чому не варто готувати їжу в алюмінієвій фользі

У фользі дуже зручно запікати м’ясо, рибу та овочі, але частина алюмінію з неї потрапляє в їжу – а це шкідливо для здоров’я.

Вплив алюмінію на здоров’я

Наш opгaнiзм спокійно виводить невеликі кількості алюмінію. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, безпечна доза споживання алюмінію – 40 мг на 1 кг ваги в день.

Але зазвичай в opгaнiзм потрапляє набагато більше алюмінію. Він міститься в кукурудзі, сирі, солі, спеціях, чаї. З алюмінію роблять посуд, він застосовується в лікарських засобах і антиперспіранти. Сульфат алюмінію використовується при очищенні питної води.

Дослідники прийшли до висновку, що надмірне споживання алюмінію може шкодити здоров’ю. Так, наприклад, висока концентрація алюмінію була виявлена в мозкових тканинах пацієнтів з xвopoбою.

Крім того, алюміній може бути шкідливий людям із завopoюваннями кісток і порушенням функції нирок.

Як алюміній потрапляє в їжу

Каструлі та інший посуд з алюмінію окислюються: на них утворюється інертний шар кисню, що не дає алюмінію потрапляти в їжу. Проблема в тому, що під час миття ми зчищають цей захисний шар.

Читайте також: 5 ПОРАД, ЯК НЕ ПОТРІБНО ХВАЛИТИ ДИТИНУ

Щоб уникнути цього, кілька разів закип’ятити в новій алюмінієвому посуді воду, поки дно і стінки не стануть матовими. Це створить природний захисний шар.

Звичайно, з фольгою так зробити не вийде. Тому під час готування з неї в їжу потрапляє більше алюмінію, набагато вище допустимої норми.

Особливо багато алюмінію потрапляє в їжу, якщо використовувалися агресивні речовини: лимонний або томатний сік, алкоголь – все, що може частково розчинити фольгу.

Тому дослідники радять відмовитися від алюмінієвої фольги і використовувати для запікання скляний або керамічний посуд.

Холодну їжу можна загортати у фольгу, тільки не зберігайте її занадто довго, особливо якщо вона кисла або гостра.

Джерело.

You cannot copy content of this page