fbpx
Україна
Чому незаміжнім дівчатам треба зірвати ближче до вечора подорожник: традиції на Івана Купала, в які з давніх-давен вірили наші предки

Чому незаміжнім дівчатам треба зірвати ближче до вечора подорожник: традиції на Івана Купала, в які з давніх-давен вірили наші предки

Івана Купала 2022: як побачити нареченого без виходу з дому, навіщо стрибати через багаття та дієві ворожіння на свято
Традиційно в ніч із 6 на 7 липня відзначається містичне свято Івана Купала

Існує безліч прикмет і звичаїв, пов’язаних із цим днем, адже це свято має багатовікову історію.

Наші пращури вірили, що цієї ночі на землю виходять лісовики, відьми і злі духи, а захиститися від них допомагають вода і вогонь. Так як в Україні йде війна, яку розпочала росія на чолі з “головним”, то ми знайшли для вас обряди та ворожіння, які не вимагатимуть виходу з дому в комендантську годину.

Ворожіння на Івана Купала

Цієї ночі багато хто гадав, можна було дізнатися дату весілля або свою долю. Також у цей день проводять ворожіння на бажання та здоров’я.

Ворожіння на подорожнику. Дівчина має зірвати лист подорожника біля дороги та покласти під подушку в ніч проти 7 липня. Потім треба сказати: “Попутник-трипутник, ти живеш при дорозі, бачиш як старого так малого, покажи мені мого нареченого” . Тоді уві сні їй насниться наречений.

Ворожіння на вінку. Незаміжні дівчата пускають вінок плисти по озеру або річці. Чий вінок далі за всіх відпливе – та перша вийде заміж.

Ворожіння по клену на бажання. Потрібно загадати бажання і навмання зірвати з клена листок. Якщо кількість гострих кутів на листку парна, то бажання здійсниться.

Прикмети на Івана Купала

Злива у цей день віщує тривалу посуху. А ось потрапити під зливу для людини означає успіх у грошах.

Дощ сьогодні означає, що врожай пшениці буде поганим.

Грім із блискавкою на свято – горіхи не вродять.

Веселка цього дня обіцяє велику удачу.

Якщо погода сонячна та безхмарна – фруктів буде багато.

Обряди та звичаї на Івана Купала

Безперечно, головний обряд на Івана Купала – розпалювання багаття. У давнину біля купальського вогнища збиралося все село. Молодь водила хороводи та танцювала. У центрі багаття встановлювали колесо на жердині, яке символізувало сонце.
Традиційно через багаття стрибали закохані пари, тримаючись за руки. Якщо стрибок успішний – кохання буде дуже міцним.

Чимало обрядів на Івана Купала пов’язане з водою. Цієї дати купалися в річках і озерах, вмивалися росою і ходили босоніж по траві. Такі обряди мають як магічну силу, а й приносять користь організму.

Зазначимо, що зараз, у воєнний час, небезпечно купатися у будь-якій річці чи озері вашого міста. Якщо недалеко від вас проходили бойові дії, то утримайтеся від цього обряду та обмежтеся ходінням по росі вранці, 7 липня, після завершення комендантської години.

Фото ілюстративне спеціально для bilingua