fbpx
Цікаве
Чому темніє, чорніє або зеленіє хрестик на тілі людини? Які основні причини

Натільний хрест – символ любові Господа до людей і їх Порятунку. Видиме свідоцтво про належність до Церкви. Він – зброя проти бісів і їх впливу. Джерело

Буває, що хрестик темніє, чорніє або зеленіє. Які основні причини втрати його естетичної привабливості?

Хімічний склад

Хрестики виготовляють із сплавів різних металів, тому зміна кольору – це реакція окислення. Найчастіше чорніють вироби зі срібла, бронзи, латуні, золота низької проби і міді (великий відсоток міді проявляється на хрестику зеленуватим нальотом). Недорогоцінні метали металів просто темніють.

Порада: Не панікуйте, якщо ваш хрестик почорнів. Срібні вироби можна почистити, замінити на інший матеріал (золото, дерево, шкіра) або придбати чорнений хрестик.

Проблеми зі здоров’ям

Найчастіше хрестики чорніють у людей з підвищеним потовиділенням. З курсу хімії і біології відомо, що з потом виділяються багато хімічних сполук, які, вступаючи в реакцію з сріблом, викликають його потемніння.

Існує думка, що хрестик темніє, коли людина хвора. Воно не позбавлене сенсу. Якщо почорніння сталося різко, варто задуматися про похід до лікаря.

Фактори, що впливають на підвищення ступеня агресивності поту:

  • Стресова ситуація.
  • Прийом лікарських препаратів, особливо йоду, в тому числі зовнішньо.
  • Порушення обміну речовин.
  • Інтенсивні фізичні навантаження.
  • Підвищена температура тіла.
  • Проблеми з печінкою і нирками.
  • Вживання в їжу великої кількості яєць, риби і бобових.

Довкілля

Для людей, що живуть в місцевості з вологим кліматом, особливо на морському узбережжі, почорніння натільного хрестика звичайна справа. Сірководень швидко окисляє срібло.

Крім того, забруднення води та повітря досягло небачених масштабів. Питну воду дезінфікують хлором, промислові підприємства випускають величезну кількість сполук сірки.

Порада: Якщо після купання в місцевому водоймищі натільний хрест почорнів або поруч з вашим будинком знаходиться хімічне виробництво і присутній запах сірководню, то краще змінити місце проживання.

Читайте також: Чи можна жінкам заходити до церкви в штанах? Який одяг вибрати для храму? – розказав священник

Миючі та косметичні засоби

Склад декоративної косметики, шампунів, мила, засобів для чищення, прального порошку та інших засобів побутової хімії негативно впливає на срібні вироби. Луги і кислоти, що містилися в них, поступово змінюють колір хрестика.

Увага! Якщо після використання побутової хімії срібло на вас різко почорніло, значить порушено співвідношення PH балансу в складі миючого або косметичного засобу. Більше не користуйтеся ним.

Деякі люди пов’язують потемніння хреста з наведенням пристріту або псування. Інші вважають, що власник почорнілого срібного вироби зробив тяжкий гріх.

Одягнувши хрест, пам’ятайте, що він не магічний оберіг або амулет, який автоматично буде захищати власника від злих сил без участі самої людини. Не слід вірити в близько церковні забобони і бабину плітки, вони відволікають від молитви і заважають боротьбі з гріхами.

Приватна думка: Отець Володимир Головін вважає, що до будь-якого питання потрібно підходити з розумінням. І почорніння хрестика пов’язано з духовними причинами, але не у всіх.

Якщо натільний хрестик зламався, почорнів або загубився, і при цьому совість вас викриває в будь-якому гріху, тоді підіть на сповідь.

«Просте носіння натільного хреста – це ще не все. Треба відвідувати храм Божий, сповідатися, причащатися, жити життям православного християнина, тоді Бог буде зберігати від всякого зла »- каже священик Діонісій Свечников.

Як почистити хрестик?

« Срібло з часом окислюється і темніє. Так що, якщо Ваш хрестик потемнів – це природний процес, нічого страшного в цьому немає, хрестик можна почистити »- каже священик Олександр Ільяшенко.

Прості способи:

Покласти на ніч в кефір вранці протерти м’якою тканиною;

Занурити на кілька хвилин у воду, де варилася картопля. Витерти насухо м’якою серветкою;

Почистити зубною пастою.

facebook